ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI KUTLU OLSUN

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Günümüzün ekonomik koşulları, çalışma hayatının zorluğu vb. iş dünyasıyla ilgili her türlü sıkıntıya rağmen emekçilerimizin ve işçilerimizin her zaman sağduyulu davrandığına vurgu yapan Türüt, vatanına, milletine, bayrağına ve dinine bağlı sağduyulu vatandaşlarımızın ve iş dünyasının içinde yer alan kardeşlerimizin tarih ve kültür birliğinden gelen ortak değerlerine saygı çerçevesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını bayram gibi kutlayacaklarına inandığını belirterek şöyle dedi:

“Her şeyden önce bu anlamlı bayramın birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik ruhu içinde kutlanacağını ümit ederek iş dünyasının ve tüm vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyorum.

Gece gündüz özverili bir şekilde milletine hizmet eden işçilerimizin, saha da görev yapan tüm kamu görevlilerinin alın terinin ve emeğinin karşılığı olan, aynı zamanda ülke ekonomisine katkı da bulunarak ülkemizin gelişmişliğine emeğiyle, bilgi ve tecrübesiyle katkı sunan tüm kardeşlerimizi bu anlamlı günde kutluyorum.

Alın teri kurumadan emeğin hakkının ödenmesini emreden bir Peygamberin ümmeti olarak, emeğiyle çalışıp alın teriyle geçimini temin eden, haramı helalı bilen, Allah’ın emirlerini gözeten, yasaklardan kendisini ve ailesini koruyan, çalıştırdığı insanın hakkını gözeten tüm iş camiasını, kamu çalışanlarını, çalıştırdığı insanlara karşı sorumluluk hissedip adaletli davranan tüm işverenleri de kutluyorum, onları saygıyla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle serbest çalışan tüm emekçilerin, işçilerin, onların ailelerinin ve tüm vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam temenni ediyorum.“

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.