ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

18 Mart Çanakkale Zaferi

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Başkan Türüt, Çanakkale Zaferinde mücadele edip canını Hakk’a teslim eden şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet, makam olarak cennet dileklerini dile getirdi.

Genel Başkan Hasan Türüt, Çanakkale Zaferi yıldönümü sebebiyle gençlere ve yetkili kişilere hatırlatmalarda bulundu:

Sevgili Gençler!

Memleketimizin istikbalinin sizlerin omuzunda olduğunu, Çanakkale’nin geçilmez olduğunu öğretenler, tarihe not düşen 15 yaşındaki yaşıtlarınızdır. Onlar imanlarından aldığı cesaretle tarih yazdılar. Onlar, şanlı emaneti ve tarihe meydan okudukları sesi daha gür bir şekilde nesilden nesile aktarabilmek için canlarını feda eden imanlı gençliktir. Çanakkale tekbir sesleriyle küffarı yerle bir etmiştir.

Bugün de en büyük gücümüz, imanında aldığı cesaretle arkasına bakmadan İslam, vatan, millet ve namus için sevdalısı olduğu vatan uğruna her şeyini feda edebilecek maneviyat ve düşünceye sahip bir gençliğimizin var olmasıdır.

Tüm Yetkililer!

Memleketimizde yapacağımız yatırımların başında insan gücü gelmektedir. Bu gücün koruyucu unsuru gençliğimizdir. İmanlı gençliği yetiştirecek idareciye, eğitmene, öğretmene, büyüklere ve asıl mesele onu doğuracak, sıcak yuvasında yetiştirecek ve yeri geldiğinde “kınalı kuzum” deyip memleket için cepheye gönderecek ana-babaya, yani sağlam bir aile yapısına şiddetle ihtiyaç vardır.

Gelin aile hayatı konusunda yeniden kendimize gelelim. Çanakkale’yi derinlemesine okuyalım, anlayalım ve anlam çıkartıp hayatımıza aktaralım.

Gençleri doğuracak anneler yetiştirelim. Kadınlar, haklarını yaratan Rabbimizin yanında, onlar için “cennet anaların ayakları altındadır” diyen Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in yanında arasın. Bu düşünce ve yapıya sahip olan kadınlar mutluluk ve özgüvene ulaşacaklar, Çanakkale ruhuna sahip gençlerin anası olacaklardır.

Bu vesileyle Çanakkale şahitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, nesillerin düşünce ve felsefelerini Çanakkale ruhu ve bilinciyle oluşturmalarını diliyorum.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.