ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUZ

- +
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ederek, “İnsanı yetiştiren sanatkâra öğretmen diyoruz” dedi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Kutsal bir meslek olan öğretmenliğin daha verimli bir meslek haline getirilebilmesi için sorunlarının çözülmesi gerektiğini, bilgi çağında öğretmenlerin ekonomik ve mesleki sorunlarla baş başa kalmasının bilginin ve ilerlemenin en büyük düşmanı olduğunu belirten Türüt, fedakâr öğretmenlerin medeniyetin olmazsa olmazları olduğunu, eğitim de ve uygarlık yolunda ilerlemeyi sağlayan öğretmenlerin çağın ekonomik ve sosyal hastalıklarından kurtarılarak çocuklarımıza daha iyi eğitim verilebilmesinin sağlanması gerektiğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Erdemli toplum oluşturmak öğretmenlerimizle mümkündür. Kur’an, Sünnet, Vatan ve bayrak gibi kavramları benimseten öğretmenlerimiz gelişimin önderleridir. Öğretmenler, ülkemizi medeniyet alanında daha ileriye götürecek, bilimsel olarak gelişmesini sağlayacak, kalkınma da katkı sağlayacak neferlerdir. Bu nedenle öğretmenlerin bugünkü sorunlarını ortadan kaldırıp, onların daha sağlıklı düşünebilmelerini, huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretime katkı verebilmelerini sağlamak zorunludur.

Öğretmenler, savaşta ve barışta milletimizin önderi olmuşlardır. Başbakan’ı, Cumhurbaşkanı’nı yetiştiren öğretmendir. Özveriyle çalışan ancak hak ettikleri değere bir türlü kavuşamayan öğretmenler saygıyı hak ediyorlar.

Her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İhtisas Eğitim Merkezi öğretmenleri ile Kur’an Kursu Öğreticileri unutuluyor. İnsana bir harf bile öğreten öğretmendir. O halde 24 Kasım’lar da anılmayan İhtisas Eğitim Merkezi öğretmenlerini ve Kur’an Kursu Öğreticilerini de hatırlamak ve onların sorunlarını da gündeme taşımak zorundayız. Toplumun dini ve ahlaki gelişimini sağlayan ve toplumun sağlıklı bireylerden oluşmasının mimarı olan bu öğretmenlerimizin yüksek seciye de insanlar yetiştirdiği unutulmamalıdır. Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bu öğretmenlerimizin de mesleki, sosyal ve kültürel sorunları gündeme getirilmeli ve incelenerek çözüm üretilmelidir. Halen öğretmenlik statüsüne alınmayan Kur’an Kursu Öğreticileri kendilerine öğretmenlik hakkının verilmesini beklerken, aynı zaman da mesleki sorunlarının da çözümünü beklemektedirler.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün başta Milli Eğitim camiası olmak üzere, Diyanet İşleri Başkanlığında öğretmen ve Kur’an Kursu Öğreticisi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlerimizi bu özel günlerinde saygıyla ve minnetle anıyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dilerken, ahrete intikal etmiş olanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.