ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

- +

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ ın bildirdiği şehirlerarası otobüs taşımacılığında mola saatlerinin namaz vakitlerine uygun şekilde ayarlanması konulu talebi bazı İslâmî değerlerden yoksun kişi ve kesimler tarafından gösterilen tepkinin çok anlamsız olduğunu belirtmek isteriz.

Unutmayalım Ki!

Ülkemiz %99’u Müslüman halk olan bu toprakların, nice Tekbirler eşliğinde cephede düşman ile çarpışırken bile namazları uğruna dökülen kanları ezanların susmaması için verilen canların olduğu bu Vatan Topraklarında.

Her bireyin anayasa ile desteklenen özgürce ibadet ve inancını yaşama hakkına sahip olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
Müslüman bir ülkede İslami değerlere göre planlama yapmak en gereken iştir.

Geçmişte birçok kez sıkıntısını duyduğumuz dile getirdiğimiz şehirlerarası otobüslerdeki namaz sıkıntılarında bu denli önemli bir karar verilirken. Tüm ümmetin bu konuda desteği şarttır.

Yıllardır yaşanan bir ihmal ve mağduriyet ortadan kaldırılmalıdır.

Bu sebep İle ;

Hocamızın yapmış olduğu düzenlemeyi Diyanet Bir-Sen olarak sonuna kadar destekliyoruz ve bu konu ile ilgili makamları gerekli çalışmaları başlatacağını umuyoruz.

Saygılarımız ile…

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.