ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

30 AĞUSTOS, MİLLETÇE ONURUMUZUN KURTULDUĞU BÜYÜK GÜNDÜR

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 30Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı kutlama mesajı yayınladı.

Türk Milletini aydınlığa kavuşturan, istiklal ve istikbalinin sağlanmasının yegâne temeli olan ve Türk Milletinin makûs talihinin değişmesini sağlayan büyük zaferin yıldönümünde millet olarak yine birlik ve beraberlik içinde devletin bekası için çalıştıklarına vurgu yapan Türüt şunları söyledi:

“30 Ağustos, Türk Milletinin kurtuluşunun büyük günü olmasının yanı sıra dünya devletlerine milletlerarası sahada Türk Milletinin de varlığının olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir. Dünya milletlerine, Türk Milletinin varlığının ispatlandığı bir döneme işaret ediyoruz. Emperyalizmin İslam sancağını indirmeye çalıştığı, vatan topraklarını aralarında parçalayıp bölüşmeyi planladığı, yüce İslam dininin varlığına göz diktiği ve ‘hasta adam!’ diye nitelendirilip küçümsendiği bir milletin imanından ve inancından aldığı güçle büyük ve tam teçhizatlı güçlü bir ordu ittifakına karşı verdiği mücadelenin zaferidir. Nitekim bu mücadele, işgal edilen topraklarımızda yakılan, yıkılan köylerimizin, şehirlerimizin ve düşman postalları altında çiğnenen ibadethanelerimizin ve saldırılan onurumuzun kurtuluş günüdür.

Milletçe bilmekteyiz ki bu hain saldırı, Türk milletini şahlandırmış ve 30 Ağustos 1922 tarihinde Türk evlatlarının inançlı ve kararlı mücadelesi ile emperyalizme ummadıkları bir mağlubiyet yaşatılmıştır. Türk milleti tarihin seyrini değiştirerek büyük bir destan yazmıştır.

Dünya devletlerinin hayran kaldığı ve saygı duymak zorunda kaldığı bu zafer, Anadolu topraklarından Türk milletini atmak isteyen güçlerin Eğe denizinin soğuk ve karanlık sularına gömülmesiyle bambaşka bir boyut kazanmıştır. Bu anlamlı zafer binlerce vatan evladının kanını akıtarak kazanılmıştır.

98. Yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, Çanakkale’den Sakarya’ya uzanan kahramanlık destanının adıdır. Türk milletinin onur zaferidir. Bağımsızlığın zaferidir. Özgürlüğün, dil ve din birliğiyle Türk milletinin saygınlığını kazandığı bir zaferdir

Bu zaferi Türk milletine yaşatan, milletin dinini, dilini, toprağını, bayrağını kurtararak geleceğini inşa eden aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Allah Celle ve Celalühü mekânlarını cennet eylesin. Kahraman Türk evlatlarına minnet ve şükran borçluyuz. Aziz milletimizin Zafer Bayramını tebrik ediyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.