ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

- +

Hocamızın Yaptığı Açıklamalar Gayet Yerinde ve Gereklidir !

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medyanın, sosyal ve kültürel değişim ve dönüşümün önemli bir aracı olduğunu belirterek, “Sosyal medyanın kullanımıyla alakalı hukuki çerçeveyi belirleyecek yasal bir mekanizmanın ihdası ötelenemez bir zorunluluktur” dedi.

Bu açıklama üzerine bazı kesimler tarafından Diyanet İşleri Başkanı bu konu yada müdahil oldu, Senin ne alakan var bu işlerle diyen kişilere sesleniyoruz !!!

Kıymetli kardeşlerim bildiğiniz üzere yeni çağın gerekleri teknoloji hızla başını alıp gitmektedir. Her gecen gün daha yeni daha ‘da hayatımızı kolaylaştıran bu gelişmeler maalesef ki sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ali ERBAŞ hocamızın ‘da ifade ettiği gibi amacı dışında kullanan ve bunu bir siber saldırı ve art niyet ile kullanmak isteyen içten ve dıştan birçok düşmanlarımız vardır.

Gençlerimizin sanal dünyaya kapılıp giderek Dininden, Vatan ve Millet sevgisinin körelmesini sağlayan bu mecralarda tedbirler alınmasını uygun buluyoruz.

Günümüzde birçok işlemlerimizi Bilgisayar ve internet üzerinden yapmaktayız. Yapılan çalışmaları, haberleri vb. faaliyetlerin tümüne ulaşmamızı sağlayan sosyal medya, aynı zamanda aynı pencereden birçok Algıya, birçok yanlış haber ile insanları karalama, yanıltma ve kışkırtmaya ‘da sebebiyet vermektedir.

Yapılan bu tür eylemleri ve olayları denetleyecek bir hukuki yaptırım ve yasal bir mekanizma artık gereklilikten çok zorunlu hale gelmiştir.

Bu konuda sayın hocamıza yapılan eleştirileri kabul etmiyoruz ve toplumun her kesimini ilgilendiren konularda bu tarz algı oluşturmaya çalışan kişileri Kınıyoruz !!!

Selam ve Dua İle

Hayırlı Cumalar

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.