ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

- +

Din Görevlimiz Yalnız Değildir !

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi Merkez Camii İmam Hatibi Davut Önal kardeşimiz yatsı namazında Alçakça bir saldırıya uğradı,

Davut Hocamızın Yapmış Olduğu Açıklamada;

“Yaklaşık bir yıldır gerek cami müştemilatında, gerek camii içerisin ‘de barınacak yeri olmadığı için koruyup gözettiğimiz şahsın 16.09.2021 tarihinde yatsı ezanına 10 dakika kala odamda otururken bu şahsın saldırısına uğradım ve odadan çıktım cemaatimiz araya girmesi ile olay yatıştırıldı. O akşam ilçe karakoluna giderek şahıs hakkında suç duyurusunda bulundum. Gerek sosyal medyadan gerek televizyonlardan olayı duyup arayan ve bilgi almak isteyen arkadaşlara olayı anlattım, şahısla hiçbir şahsi problemim olmamasına rağmen benden ilçe belediyesinden pazarlarda tezgah yeri verilmesi için ricada bulundu. Bende belediyeye söyledim ve zabıta müdürünün tezgah yeri veremeyeceğini söyledim bundan sonra bu olay gerçekleşti”.

Sözlerine ver verdi. Hocamıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyor ve ülkemizin Tüm Kolluk kuvvetlerini , Savcılığımızı ve Emniyetimizi bu tarz Din görevlilerimize saldıracak kadar gözü dönmüşleri bulup Adli mercilerce yargılamalarını talep ediyoruz.

Diyanet Bir-Sen Olarak Kurum Camiamızdaki tüm personelimizin Can ve mal güvenliği , Huzurlu ve Sağlıklı bir iş hayatı ile ümmete hizmet etmesi en öncelikli temennimizdir. Bu konudaki gelişmelerde sessiz kalmadığımızı herkes çok iyi bilmelidir ve din görevlisi kardeşlerimiz Asla Yalnız Değillerdir !!!

Selam ve Dua ile Kalın Sağlıcakla
Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.