ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

AKITTIKLARI KANDA BOĞULACAKLAR!

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, terör örgütü PKK’nın çaresizlik içinde son çırpınışlarını sergilediğini söyledi.

Son olarak Diyarbakır’da orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 5 sivil vatandaşın hayatını kaybettiğini, askerimize ve polisimize hain tuzaklar kurarak kahpece şehit ettiklerini hatırlatan Türüt, hainlerin akıttıkları kanda boğulacaklarını söyleyerek şöyle dedi:

“Öncelikle son terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yıllardır halkımıza acı çektiren terörün sonunun geldiği görülüyor. Terörün kökünün kazınması için Suriye’de başlatılan ve bugüne kadar başarıyla devam eden harekat terör örgütü YPG/PKK’yı telaşlandırmıştır. Çaresizlik içinde dağılmaya doğru giden terör örgütü son çırpınışlarını sürdürüyor. Ancak Devletimiz vatandaşlarının can ve mal güvenliğini ve huzurunu sağlamakta kararlı davranıyor, bu da bizlere umut veriyor, gelecek için iyimser olmamızı sağlıyor. Devletimizin, topraklarımızda gözü olan ve çeşitli çıkarları için kirli emellerine ulaşmasına izin vermediği terör örgütlerini yıprattığını ve kendi kanlarında boğduklarını görmek bizleri sevindiriyor.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde olduğu gibi topraklarımızda da yıllardır faaliyet gösteren terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin nihayet sona geldiğini görmek tüm vatandaşlarımızda memnuniyet uyandırıyor. Devlet otoritesini zayıflatarak güvenliği zafiyete uğratmak, halkın devletine olan güven duygusunu zedelemek ve kaos çıkarmak isteyen terör örgütlerinin ve onlara her türlü desteği veren emperyalist devletlerin çaresizlik içinde kıvrandığını görüyoruz. Emperyalist devletlerin Ortadoğu’da terörü finanse ettikleri ve durmadan yeni terör örgütü kurarak özellikle Müslümanlar üzerinde yeni oyunlara başvurdukları bilinen bir gerçektir. Masum insanlar öldürülürken terör örgütlerine her türlü yardım ve desteğin verilmesi emperyalist devletler de vicdanın olmadığını gösteriyor. Bu devletler acımasızlıkta terör örgütleri kadar vicdansız ölüm makineleridir.

Ancak ülkemizin kararlı ve dik duruşu onların topraklarımız üzerindeki emellerine set çekmiştir. Bu nedenle Devletimize güveniyoruz. Halkının güvenliğini sağlamakta kararlı olan Türk Polis Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere tüm kurumlarına güveniyoruz. Vatandaşlar olarak Devletimizin yanındayız. Millet olarak her zaman ve her şartta vatan, bayrak ve din uğruna ölmeye hazırız. Milletimizin can ve mal güvenliğini ve huzurunu sağlamak için şehit olan tüm Emniyet ve Silahlı Kuvvetler mensuplarına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Millet olarak her zaman onların yanındayız.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.