ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Aldatan ve Aldanan Olmayın !

- +

Aldatan ve Aldanan Olmayın !
Sendikacılık mecrasında mücadele ederken sözlerimiz ve fiillerimiz aynı olmalıdır !
Ancak Diyanet İşleri Başkanlığımızın bünyesinde kurulu bir kısım sendikalar ve bu sendikaların yöneticileri hoş olmayan bir görüntü sergilemektedir.

DİYANET-SEN zaten malumunuz üzere ölmemek için son çırpınışların ‘da mücadele verirken, sendikal rotadan çıkarak hak arama yerine sendikal yapılanmaları ve çalışmaları gasp edebilecek ölçüde % 1 ‘lik dilimi teklif etmiş ve haksızlıkta geçici olsa ‘da başarılı olmuş ve bunun fani mutluluğunu yaşıyor.

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN azda olsa bu adaletsizlikten ömrünü biraz daha uzatmanın hevesi içerisinde bu haksızlığa seyirci kalıp hiçbir rahatsızlık duymuyor.

DİVA-SEN Genel başkanı aynı zamanda bağlı bulunduğu Konfederasyonun ‘da genel başkanıdır. Ancak ne hazindir ki Diyanette % 1 fırsatçılığı yaparken konfederasyonun diğer kurumlarının tamamı % 1 altında can çekişirken hiç umursamadan kendi koltuğunu korumak için yaşam mücadelesi veriyor.

Bağımsız Diyanet-Sen Genel başkanı aynı zamanda bağlı bulunduğu Konfederasyonunun ‘da genel merkez yönetiminde % 1 konusunda Diyanette fırsatçılık yaparken diğer kurumların ölüm çırpınışını dikkate bile almadan, onlara dahi saygı duymadan başka sendikaların yönetimlerini arayıp hiç hayâ etmeden ve hukuka saygı duymadan insanların kafasını karıştırıyor.

MİL-DİYANET SEN Genel başkanı aynı zamanda bağlı bulunduğu Konfederasyonun ‘da genel başkan yardımcısıdır. Diğer kurumlara hiç saygı duymadan “bize % 1 haksızlığı yaradı” gelin bizim sendikaya derken % 1 ‘in altına kalan bağlı bulunduğu konfederasyonun diğer üyelerine sizde gidin başka sendikalara üye olun imasını yapmış oluyor.

Kıymetli meslektaşlarım ;
Şimdi bu sendikalara 80 TL uğruna üyemi olacaksınız ? Yapılan bu haksızlığa göz yuman, bu haksızlık üzerinden menfaat devşiren sendikalarla yürümeye devam mı edeceksiniz ?

DİYANET BİR-SEN “Hakkın ve Haklının Gür Sesi’dir”. Bu geçici ve fani rüzgarlara boyun eğersek arzuladığımız Kuran, Sünnet, Vatan ve Bayrak anlayışını ve ruhunu kaybederiz. Bizi bu yolda yürümekten hiçbir oyun hiçbir baskı engelleyemez.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

Hasan TÜRÜT

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.