ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Allah, Hakan Aygün Gibiler İçin Şöyle Diyor: ‘Onlar Hayvanlar Gibidirler’

- +

Coronavirüs salgını nedeniyle milli dayanışma kampanyası başlatan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği banka IBAN Numaraları üzerinden ayetlerle alay eden, tweet atarak Allah’ı ve Kur’an-ı aşağılamaya kalkan, Müslümanların inançlarıyla dalga geçen 21. yüzyılın müşrik ve kâfir zihniyetli Ebu Lehep’i gazeteci Hakan Aygün’ü çok sert eleştiren Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, bu açıklamanın Allah’a iftira ve ayetlerle alay etmek olduğuna dikkat çekerek şöyle dedi:

“Hakan Aygün, gazetecilik mesleğinin etik kuralları çerçevesinde ahlak, edep, saygı ve hoşgörü kapsamında değerlendirildiğinde beş para etmez bir şahsiyet olarak karşımıza çıkar. Hakan Aygün’ün tweeti Müslümanları tahkir ve rencide etmek, inançlarıyla alay etmek üzere kurgulanmış, başarısız şahsiyetiyle gündeme gelmek için ortaya çıkmış en aşağı düzeyde bir açıklamadır. Çöküşüyle buhranda olan gazeteci kılıklı bir yaratığın akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Gazetecilik mesleği akıl, bilim ve ilim gerçekliğini gerektirir, ancak Aygün’ün bu tweeti aşağılık, iğrenç ve pislik kokan bir açıklamadır. Hakan Aygün günümüzün müşriki, akılsız, imansız, yalancı ve provokasyoncusu, günümüzün Ebu Cehil’i ve Ebu Lehep’idir.

Cenabı Allah Furkan Suresi 44. Ayetinde şöyle buyuruyor: “Yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler…” A’raf Suresi 179. Ayette ise; “Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.” Kalbi, beyni, gözü, kulağı olmayan ve hayvan gibi amaçsız yaşamayı tercih eden akılsızlara Cenabı Allah Tarık Suresi 14. Ayetinde diyor ki; “O, boş bir söz değildir.” Bunu anlayabilmek için idrak edebilmek gerekir ama hayvan da idrak yeteneği maalesef yoktur. Nisâ Suresi 140. Ayetinde ise şöyle buyuruyor: “Oysa Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi halde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.” Allah’ın bu ayetlerinde Hakan Aygün’ü açıkça görebilirsiniz!

Ülkemizin %92’sinin Müslüman olduğu düşünüldüğünde bunların kutsal saydığı değerlerle alay edilmesi ve tahkir edilmesi kabul edilemez. Hakan Aygün’ün bu tweeti açıkça bozgunculuğa ve ayrımcılığı hizmet etmektedir. Halkımız arasında fikir çatışması oluşturarak kaos çıkarmak, hem devletimizin hem de milletimizin bu krizden kurtulmasını önlemeye yönelik sığ bir düşünce, provokasyon kokan bir girişimdir. Hakan Aygün’ü şiddetle kınıyoruz. Cumhuriyet Savcılıklarını göreve çağırıyoruz; bu varlık hakkında soruşturma açılarak en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.