ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

ALLAH, MEHMETÇİĞİMİZİ KORUSUN, ORDUMUZU ZAFERLE TAÇLANDIRSIN

- +

Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarına yönelik hava harekâtıyla ilgili açıklama da bulunan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, “ülkemizin ve milletimizin bekasını, huzurunu ve güvenliğini korumakta kararlı olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu Pençe-Kartal harekâtını destekliyoruz,” dedi.

Milletin huzurunu ve güvenliğini bozmaya yönelik girişimlere izin verilmeyeceğini ve TSK’nın da bu kapsam da görevini en iyi şekilde yerine getirdiğine dikkat çeken Türüt, milletin ordusunun azim ve kararlığının bizzat milletin iradesini gösterdiğini belirtti.

İçerideki ve dışarıdaki hainlerin kirli emellerinin ve hayallerinin kırılmasına yönelik harekâtın teröristlerin azmini kırdığını, bunun için millet olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne şükran ve minnet duyduklarını belirten Hasan Türüt, açıklamasında şunları söyledi:

Pençe-Kartal Harekâtıyla terörist yuvalarına yönelik operasyondan memnunuz. Milletçe destekliyoruz. Irak’ın kuzeyinde bölücü teröristlerin üs olarak kullandığı tüm merkezlerin yerle bir edilmesi, tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu harekâtın devam etmesini istiyoruz. Hem içeride hem de dışarıda hainlere karşı amansız bir mücadele veren kahraman Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız. Gece gündüz, soğuk sıcak demeden destan yazan kahramanlarımız, milletimize ihanet eden kanı bozuk soytarılara aman vermeyeceğini, haince gerçekleştirilen saldırılarına göz yummayacağını bir kez daha göstermiştir. Türk Milletinin karakterinde hainliğe, kalleşliğe ve korkaklığa yer yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır ve olmayacaktır. Bu nedenle teröristlere asla geçit vermeyecek, terörizme lojistik destek veren, besleyen emperyalist terör devletlerine de boyun eğmeyecektir.  Herkes bilsin ki, hainler hak ettikleri cezayı bulacaklardır.

ABD’de Türkiye aleyhtarlığı yapan terör örgütünün sokak gösterilerine göz yuman, FETÖ’yü hâlâ beslemeye devam eden, Orda Doğu’da Müslümanı Müslümana öldürten ABD’de gün gelecek yaptıklarından pişmanlık duyacak ve hak ettiğini alacaktır.

Kırk yıldır terörle mücadele eden Türkiye için terör örgütleri arasında hiçbir ayrım söz konusu değildir. Hangi ülke sınırları içinde silah-bomba patlar, masum kanı akar ve caniler tarafından masumlara yönelik hainlik yapılırsa bilinsin ki, Türkiye için terördür ve terörizme asla geçit verilmez, teröriste acınılmaz, merhamet gösterilmez. Bu nedenle terörizme kucak açan ABD’nin iyi düşünmesini, uluslararası hukuka göre hareket etmesini ve müttefikliğimize zarar verecek gizli planlardan kaçınmasını öneriyoruz. ABD aklını başına alsın.  

Türkiye, terör karşısında meşru haklarını kullanmaya devam edecektir, etmelidir. Millet olarak beklentimiz budur. Devletimizin bekası, milletimizin huzuru ve güvenliğinin sağlanması açısından hainlere asla müsamaha gösterilmeyecek,  milletimizin birlik ve beraberliği için hiçbir tehdite boyun eğilmeyecek, milletin azim ve kararlığı ile her türlü tehdit, baskı, zulüm ve siyasi entrikalar boşa çıkarılacaktır.

Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu zaferle taçlandırsın, milletimizi şerden ve belalardan uzak eylesin.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.