ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik.

- +

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik.

Sendikal çalışmalar kapsamında Ankara’da bulunduğu gün 15 Temmuz hain kalkışmasına şahit olan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan TÜRÜT, şahit olduğu ve bizzat yaşadığı o gecenin çok korkunç ve ürkütücü bir gece olduğunu belirterek şunları söyledi:

“15 Temmuz akşamı Helikopterler havadan insanları tararken, Meclis bombalanırken, tanklar Ankara sokaklarında yürürken, asker sivillere hakaret ederken, millet henüz olayın vahametini kavrayamamış, kaynağının ve olayın tam olarak ne olduğu anlaşılmaya çalışılırken sokaktaydım. Polis, bize ‘kapalı alanda kalın, dışarıya çıkmayın’ uyarısında bulunuyordu. Ben, TSK’nın darbe yapmaya çalıştığı zannıyla polise haykırarak bulunduğum kapalı alandan dışarıya fırladım: ‘Bu ülkenin gerçek sahipleri biziz. Ülkemizi ve devletimizi savunmak için buradayız.’ Bu arada bir jet tepemizden mermi yağdırıyordu. Tanıdığım, tanımadığım vatansever yüzlerce insan sokağa çıkmış ve benim düşündüğüm ilkeler çerçevesinde askere meydan okuyorlardı. Gecenin ilerleyen saatlerinde hain kalkışmanın FETÖ örgütünün elemanlarınca yapıldığı ve amacı da anlaşılmıştı.

Bu ülkeyi dünya nezdinde küçük düşürme teşebbüsünde bulunan kuş beyinlilere hakkımızı helâl etmiyoruz.

Diyanet Bir-Sen Olarak her zaman Vatan, Bayrak, Millet uğrunda ümmetin sorunlarına kulak veren sendikamız 15 Temmuz Gecesi de direnişin tam ortasındaydı.

Diyanet Bir-Sen’in ve yöneticilerinin samimiyetini hiç kimse ölçmeye kalkmasın. Bu sendikanın genel başkanı ölümden dönmüş, gazi bir başkandır. Sendikamızın niyeti de, amacı da açık ve nettir. Dini ve milli konularda taviz vermeyen bir sendika olarak, o karanlık ve sisli gecede kalkışmaya sevinip çığlık atanlar, yorganlarının altına gizlenenler bugün kendilerini milli irade safında göstermeye çalışıyorlar.

Rabbim o geceyi de buna vesile olanlara da bir daha fırsat vermesin Milletimiz sağ olsun, sağduyulu olsun,

Hiçbir şer ve oyunlar bu milletin istikrarını bozamayacaktır.

Selam saygı ve muhabbetlerimle

Hasan TÜRÜT

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.