ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

ATEŞLE OYNUYORSUNUZ!

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Kumaş, uyuyan hücrelerden bazılarının harekete geçmesi üzerinde basın açıklaması yaptı.

Kumaş, önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun tamamına yakınının tepkisini çeken “İstanbul’da Ezan ve Kur’an’ın Türkçe okunması olayını, İzmir’de İslam’ı ve Türklüğü hedefe koyan bir programın düzenlenmesini” akıl tutulması olarak değerlendirdi.

Kumaş şu açıklamalarda bulundu:

Milletimizin birlik beraberliğe, huzur ve sükûnete her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bugünde, İBB ve İzmir’de gündeme gelen olaylar iyi niyet dâhilinde değerlendirilebilecek konular değildir. 

Ya hu! Sizin Ezan’la alıp veremediğiniz nedir? Dünyanın her tarafında Arapça okunan Ezan üzerinde ameliyat girişiminizin sebebi ve kaynağı nedir? Orijinali Arapça olan ezandan niçin rahatsız oluyorsunuz? İçinizdeki kirli düşüncenizi mertçe kusun ve millet de bu düşüncenize göre tavır takınsın.

Seçimden önce camiyi mesken tutup Arapça Kur’an okumak oy avcılığı mıydı? Seçimden önce cami avlusunda boy boy fotoğraf çektirip seçimden sonra cami duvarına su dökmek ikiyüzlülük değil midir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği sözüm ona kültür programına, Hz. Peygamber’e alenen hakaret eden Charlie Hebdo dergisinin karikatüristi Plantu’yu davet etmesi, dünya üzerinde yaşayan tüm Müslümanlara hakaret değil midir?

Çağı iki bin yıl öncesinden takip eden mezkûr programın yetkililerine soruyoruz: Sizin amacınız nedir?

Tarihin hiçbir döneminde ezanın orijinaline müdahale eden hiçbir diktatörü yokken, dünyanın kritik bir eşikten geçmekte olduğu bugünde bunların yapmış oldukları hamleyi “ateşle oynamak” olarak değerlendiriyoruz, diyen Kumaş açıklamasına şöyle devam etti:

Aklınızı başınıza alın! Ezanla, Kur’an’la uğraşanların akıbeti berbat olur. Nüfusun %99’u Müslüman olan milletimizin kutsallarından elinizi çekin. Müslüman olmak zorunda değilsiniz. Ancak bizim Milli ve Manevi değerlerimize saygı duymak zorundasınız. Dinimizin kaynakları KURAN ve SÜNNET’tir. Sizin çürümüş boş akıllarınıza ihtiyacımız yoktur. Gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kumaş, açıklamasını şöyle tamamladı:

Sizin, kirli hayallerinize ulaşmanıza asla müsaade etmeyeceğiz.  Unutmayın bizim de hayallerimiz ve projelerimiz vardır. Bu şanlı millet dini değerleriyle, geçmişinden geleceğine köprü kurup yeniden KURAN ve SÜNNET şuuruyla bu VATAN üzerinde Şanlı BAYRAK’ın ebediyen dalgalanmasını sağlayacak ve HAKKIN dünya hâkimiyetinde öncü olacaktır.

KURAN Arapçadır.

EZAN Arapçadır.

NAMAZ Arapçadır.

Ve ARAPÇA KALACAKLARDIR!  

VATAN bölünmeyecek

BAYRAK inmeyecek

EZAN dinmeyecek

Provokasyon kokan programı iptal eden İzmir Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER’e teşekkür ederken, milleti kin ve nefrete teşvikten dolayı programları organize eden kişiler hakkında işlem yapmak için de savcılarımızı göreve davet ediyoruz.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.