ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Aynı Merkezden Besleniyorlar

- +

Aynı Merkezden Besleniyorlar

Tüm dünya, biri Türkiye’de, diğeri Kanada’da meydana gelen ama aynı merkezden beslenen iki menfur olaya şahit oldu.

Türkiye’de alkolik bir şahıs taşımış olduğu İslâm düşmanlığı sebebiyle, “Sizi burada istemiyoruz” diyerek başörtülü akademisyen bir bayana saldırdı. Benzeri olayda Kanada’da İslâm düşmanı bir katil, sırf Müslüman oldukları için aracını bir ailenin üzerine sürerek hayatlarına son verdi.

Lanet olası bu iki olayın temelinde, Batı’da sürekli karşımıza çıkan İslâm düşmanlığı yatmaktadır. Bu iki olay kadar tehlikeli ve korkutucu olan şey ise Türkiye’de başörtülü kadına hakaret ederek saldıran alkolik İslâm düşmanı saldırganın adli makamlar tarafından serbest bırakılması, Kanada’da cinayeti işleyen caninin belli kesimler tarafından koruma altına alma gayretine başvurulmaya çalışılmasıdır.

Dünyada barışı, ahirette huzuru isteyen İslâm dininin mensuplarına yapılan alçakça saldırıları nefretle ve şiddetle lanetliyoruz.

Batı’nın ve Batı taklitçilerinin ikiyüzlülüğü bırakıp milletlerini İslam’a karşı kışkırtmaktan bir an önce vazgeçmesi gerekir.

Ülkemizde ise ailelerine ve İslâmî değerlere karşı kışkırtma olduğunda hemen kadınların yanında olma yarışında bulunan kadın örgütlerinin, başörtülü kadına saldırı olayında sessizliğe bürünmelerini milletimizin takdirine sunarız.

İslâm düşmanlığı, ahtapot misali her devlette bir ayağı bulunan küresel tehdit haline gelmiştir. Ülkemizdeki taşeronlarından başlamak üzere bu sıkıntıya kökten bir çözüm bulmak zorundayız.

Diyanet Bir-Sen her daim zalimin ve zulmün karşısında, mazlumun ve mağdurun yanındadır.

Hasan TÜRÜT

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.