ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Başsağlığı diliyoruz; üzüntümüz büyük…

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Gaziantep’te SANKO Üniversitesi Hastanesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımız için başsağlığı mesajı yayınladı.

SANKO Üniversite Hastanesinde Covıd-19 Yoğun Bakın Ünitesinde sabaha karşı meydana gelen patlamada 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 11 vatandaşımız da çeşitli hastanelere nakledilmişti.

Ölenlere Allah’tan Rahmet, Kederli Ailelere Başsağlığı Diliyoruz

Genel Başkan Hasan Türüt, yüksek akım oksijen cihazından kaynaklanan ve oksijen sisteminin etkilenmesi sonucu çıkan yangında, yangın kaynaklı yaralanmanın olmaması acımızı biraz olsun hafifletmektedir ancak ölen vatandaşlarımız için üzüntümüz son derece büyük, dedi. Ölenlere Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine başsağlığı dileyen Türüt, Gaziantep ilimize büyük geçmiş olsun, temennisinde bulundu.

Cihazların Bakımları Yapıldı mı?

SANKO Üniversitesi Hastanesinin Covıd-19 Yoğun Bakım Ünitesinde meydana gelen patlamanın detaylı incelenmesini ve sorumlularının bulunarak hukuk önünde hesap vermesini isteyen Hasan Türüt, cihazların gerekli bakımları yapıldı mı yoksa maliyet nedeniyle göz ardı mı edildi, bunların araştırılması gerektiğine işaret etti. Hastanelerde oksijen cihazları, kalorifer vb. teknik birimlerin bakımlarının yapılarak önceden tedbir alınmasının güvenlik açısından ne kadar önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını söyleyen Türüt, Sağlık Bakanlığının kamu ve özel hastanelerde vatandaşların güvenliği için gerekli her türlü tedbirleri alması gerektiğini söyledi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.