ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

“BİR HİLAL UĞRUNA, YA RAB, NE GÜNEŞLER BATIYOR!”

- +

Milli Savurma Bakanlığı’nın Kuzey Irak’ın Haftanin bölgesinde bir askerimizin şehit olduğunu açıklamasının ardından basın açıklaması yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, kahraman askerimize başsağlığında bulunarak hainlerin köpek gibi geberdiğini görmedikçe içimizdeki acının dinmeyeceğini söyledi.

Kuzey Irak’ın Haftanin’deki üs bölgemize terör örgütü tarafından yapılan taciz ateşinde 1 askerimizin şehit olması, 3 askerimizin de yaralanması sonrasında başlatılan operasyonda 12 PKK’lı köpeğin etkisiz hale getirilmesinin içimizdeki acının dinmesi için yeterli olmadığını belirten Hasan Türüt, millet olarak bu hainlerin köpek gibi geberdiklerini görmeden içimizdeki acının dinmeyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Kuzey Irak’ın Haftanin bölgesinde şehit edilen Ahmet İnce kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cenabı Allah acılı aileye sabırlar versin. Onların acısı bizim acımızdır. Kederli aileye ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Şehit haberlerini aldığımızda içimiz yanıyor, içimizdeki isyan duyguları kabarıyor, ancak milletin birbirine kenetlenmesine de neden oluyor. Çünkü bu millet biliyor ki, içerideki vatan haini işbirlikçiler ile dışarıdaki hainlerin vatanımız üzerinde kirli oyunları var. Yüzyıllardır devam eden oyunlarıyla emellerine ulaşmayı hedefliyorlar. Ancak bu millet onların bu kirli emellerine ulaşmasını engellemek için birbirine kenetleniyor, sağduyulu, sabırlı ve daha güçlü olarak devletinin yanında yer almaya devam ediyor. En zor zamanlarında bile devletini yalnız bırakmayan bu millet, vatan toprakları üzerinde hain düşünceleri olanları toprağa gömüyor, millete yöneltilen kalleş mermilerin hesabını en ağır şekilde soruyor. Bu aziz millet kendilerine yapılan hainliği, kalleşliği ve ihaneti asla unutmaz.

Bu aziz millet vatanı için ölmeye her zaman hazırdır. Mehmet Akif’de bunu şu dörtlüğünde çok güzel ifade etmiştir: “Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,/ Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!/  Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! /Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.” Bu millet öldükçe dirilir! Bu nedenle hainler aklını başına alsınlar ve milletle uğraşmaktan vazgeçsinler. Bu milletin kurduğu devlet çakallara boyun eğmeyeceği gibi asla mücadeleden de kaçmaz. Yüce milletimiz de her zaman olduğu gibi yine milletinin ve devletinin yanında yer almaya devam edecektir.

Devletini, milletini, toprağını, dinini, bayrağını korumak için hiç düşünmeden canını veren kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Kahramanlarımızın geride bıraktığı yüce gönüllü ailelerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Onlara ve milletimize başsağlığı diliyorum. ”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.