ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Biz İmam Hatipliyiz !

- +

Biz İmam Hatipliyiz !
Ülkemizin geçmişinde, geleceğinde, gerçeğinde, geleneğinde, genetiğinde biz varız. Ülkemiz bizimle çiçeklendi; umutlar bizimle filizlendi.

70. Yıl dönümü etkinlikleri ve çalıştayı yapılan imam hatiplerin varlığını ve önemini her geçen gün biraz daha kavramış bulunmaktayız ;

DİYANET BİR-SEN Kuran, Sünnet, Vatan ve Bayrak diyorsa, bunun alt yapısı imam hatiplerimiz ‘de alınan Din ve Vatan sevgisinden kaynaklanmaktadır. Bunlar İmam hatipli olmanın ruhu olduğu gibi, Yaradılışımızın gerçek gayesi olan Allah’a kulluğun ta kendisidir.

Tüm Diyanet camiası ve ilahiyat fakülteleri temel eğitimini imam hatip ‘ten alır. Bu büyük ilmi binaların temeli elbet teki imam hatiplerdir.

Yapılan çalıştayı önemsiyoruz !Kuran ve sünnet istikametinde, ehli sünnet akaidinde vatanımızın yiğitlerini yetiştiren imam hatiplerin müfredatları daha ‘da güçlendirilmelidir. 28 şubat zulmünün ilk darbesi müfredata, ikincisi imam hatiplerin varlığına olmuştur.

İmam hatiplerin kuruluşunda gelişmesinde ve yaşatılmasında emeği geçen tüm geçmişleri rahmetle minnetle yad ediyoruz. Bu şanla şerefle dolu hizmet kervanını daha ileriye taşıyan tüm hizmet erlerini yürekten tebrik ediyoruz.

Saygılarımız ile…
Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.