ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Biz Söylemiştik!

- +

Biz, Memur-Sen’in masaya şahsi çıkarlarını korumak için oturduğunu söylemiştik.

Geldiğimiz noktada hep birlikte gördük ki, memurların menfaati için elle tutulur bir kazanım elde edilememiştir. Hatta Memur-Sen’in %1 üye sayısı diretmesi ve bakanın dayatmasıyla memurlar bölünmüş, parçalanmış ve aşağılanmıştır. Bu yetmemiş gibi memurlar 3-5 kuruş için üye olmaya mecbur bırakılmak istenmiştir.

Sosyal ve ekonomik açıdan oluşan birçok soruna gözlerini ve kulaklarını kapatmış olan basiretsiz Memur-Sen yetkisini kullanamamış ve memurları temsil edememiştir.

Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın bu basiretsizliğe müdahalesi sonucu memurların sosyal ve ekonomik durumlarında bir nebze de olsa düzeltilme eğilimine gidilmiştir.

Toplumdan ve memurlardan utanmayan Memur-Sen toplu sözleşmede ayaklarının altına aldığı memurları şimdi hatırlıyor taklidini yapmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği konuları sahiplenme acizliğine girişmektedir.

Ey Memur kardeşlerim!
Kendi geleceğinizin en anlamlı kararını Memur-Sen’den istifa etmekle vermiş olursunuz. Memur-Sen’in Diyanetteki kolu Diyanet-Sen’in kurumumuz ve personelini memnun edecek bir kazanımı olmamıştır. Ne diye istifa etmiyoruz? Sizi düşünmeye davet ediyorum.

Diyanet Bir-Sen Hakkın ve haklının gür sesi olarak bu olumsuz gidişata seyirci kalmayacaktır.

Selam ve dua ile…

Hasan Türüt
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.