ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Böyle Özgürlük mü Olur?

- +

Gün geçmiyor ki dinimize ve dinimizin mukaddes değerlerine, peygamberlerimize, Diyanetimize ve Din gönüllüsü meslektaşlarımıza hakaret, aşağılama, kasıtlı tahrikler yapılıyor olmasın. Alçakça bu davranışları yapanları bazı siyasiler, bazı sivil örgütler, bazı akademisyen ve basın yayın organları fikir özgürlüğü adı altında savunuyor ve bu saldırganların masum olduklarını iddia ediyorlar. Bu davranışınızla şeytanın askerliğini yapıyorsunuz.

Yetkililere sesleniyorum. Yüce dinimiz İslam’a ve mukaddes değerlerine hakaret eden, aşağılayan, sözlü veya fiili olarak saldıran herkesten şikâyetçiyiz. Cumhuriyet savcılıklarını ve ilgili makamları göreve davet ediyorum. Herkes haddini bilmelidir.

Sözlü veya fiili hiçbir özgürlük, demokrasi veya hürriyet başkalarının değerlerine saldırmayı meşru göstermez.

Rabbimizin beyanıyla, dinimize saldıranların yüce katındaki durumları şu şekildedir: “Onlar, ancak hayvanlara benzerler, hatta yol yordam bakımından hayvandan da sapıktır onlar.”

Uyarıyoruz!

Bu hitaplara muhatap olan aşağılıklar pişmansa, hata etmişse çıksın tövbe etsin, Rabbimizden af dilesin ve Müslümanlardan özür dilesin.

Diyanet Bir-Sen olarak, “Kuran, Sünnet, Vatan, Bayrak” kavramlarının söz konusu olduğu yerde geri kalanları teferruattan sayarız.

Selam ve dua ile…

Hasan Türüt

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.