ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Bu haksızlığa sessiz mi kalacaksın ?

- +

Bu haksızlığa sessiz mi kalacaksın ?
Genelde Memur-Sen özelde Diyanet-Sen Üyelerine sesleniyoruz;

Sizin ve diğer sendikalara mensup memur kardeşinizin arasında ayırıma evet diyen bu sendikal yapıya hala bağlımı kalacaksınız?

Sizin vicdanlarınıza sesleniyorum %1 dilimin altında kalan sendikal yapılara üye olan kardeşlerinize bu zulmü reva mı göreceksiniz. Hani sendikal ikramiyenin çıkma amacı, sendikacılığı teşvik amaçlı verilen bir haktı, bugün bu verilen kararlarda bunu göremiyoruz.
Bu ikramiyeler memura verilecekse sendikacılık ayrımı yapılmamalıdır. Sendikalar olarak bizler tam adaleti sağlıyoruz.

Yani sendikalı olana öyle bir ikramiye verildiyse bunu birde % orantılarıyla üye sayılarıyla ayrıştırıp, Benim sendikama üye değilsen sana ikramiye yok demek ne kadar doğru bir karar ? Bunu vicdanlarınızda sorgulamanız gerek.

Bu sendikaya üye olanda bu zulme ve haksızlığa ortak değil midir?

400 TL denen ikramiye 3 aylık bir ikramiyedir, bunun 100 TL ‘si zaten sendikal aidatlara gitmektedir.600 Lira ayda seyyanen zam teklif eden bir sendika çıkıp ta aylık 100 lira için sizi, sırf kendi sendika üyesinin ayrılmasının önünü kesmek amaçlı yaptığı bu hukuksuzlukla, baktı ki ben bu üyeleri artık tutamam bu tarz elindeki gücü yanlış kullanarak böyle bir skandala imza atmışlardır.

Diyanet-Sen yapmış olduğu bu hamle ile “Seni 400 TL’ye satın alıyorum ” Demek istememiş midir?
İnanıyoruz ki kurumdaki personelimizin hepsi bu konuda vicdanları derinden yaralıdır.

Burada anlamadığımız ve anlam veremediğimiz tek şey böyle bir ayırıma ve adaletsizliğe Sayın Bakanımızın nasıl onay vermesidir.

Böyle bir karara Sayın Cumhurbaşkanımızın kanaat edeceğini düşünmüyoruz ve en kısa sürede %1’lik denilen bu konuyu ortadan kaldıracağına inanıyoruz.

Bu acıdan tüm üyelerimiz ve camiada görevli memur kardeşlerimiz. Memur-Sen ve Diyanet-Sen ‘in bu ayrıştırmasına bu hukuksuzluğuna gerek tepki gerekse istifaları ile en güzel cevabı verecektir.

Bizim sendikal anlayışımıza göre para ile baskı ile kimsenin himayesi altına girmeyiz !!!Bizim haktan ve adaletten yana olmayan sendikal anlayışla bir alakamız yoktur.

Şimdi söz sizde Memur-Sen, Diyanet-Sen Üyeleri bu haksızlıklar karşısında vicdanlarınız rahat mı , bu olayı sizlerin vicdanlarınıza havale ediyoruz ?

Selam ve dua ile

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.