ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Cübbelinin Yapmış Olduğu Açıklamalar Kabul Edilemez !

- +

Cübbelinin Yapmış Olduğu Açıklamalar Kabul Edilemez !

Hoca Efendi; “Milletimize Sesleniyorum. İki Tercih Arasında Kalırsanız (Okul mu, İmam Hatip mi) Çocuklarını Okula Göndersinler. Çünkü İmam Hatip ve İlahiyatta Deist ve Ateist Yetişiyor!” Dedi.

Ülkemizde Dini ve İslami konulara herkes yapmış olduğu açıklamalara dikkat etmelidir. İmam Hatiplerimizin tamamını genelleyerek yapılan bu açıklamayı doğru bulmuyor ve üzüntümüzü ifade ediyoruz. İmam hatiplerimiz bu nesillerin önde gelen kişileridir gençliğinden başlayıp yıllarca bu vatan bayrağı altında yaptıkları hizmet ile ümmete en doğru bilgiyi en doğru şekilde aktarmakla görevli olan kardeşlerimize. Allah’ımızın emir buyurduğu İslam Dinini yaşatmıyor, inanmıyor ve aktarmıyormuş gibi demek Sizlerin Ne haddine !

Kıymetli kardeşlerim ; Diyanetimizin ‘de İmam hatiplerimizin ‘de Allahtan başka kimseye ihtiyaçları yoktur. Din Allah’ımızın Dini Koruyucusu ‘da Allah (C.C)’dür. Sosyal medyada olsun farklı platformlarda, TV ekranlarında vs. gibi mecralarda tüm camia personellerini genelleyecek bir karalama yapmak öncelikli olarak kendi dinimizin gereği hoş karşılanmamaktadır.

Şunu kimse unutmasın ki biz böyle konuşanları çok gördük, içimizden bizleri vurmaya çalışanlarda oldu. Bizim yardımcımız şüphesiz ki Allah (C.C)’dür. İslam adına konuşan her kim olursa olsun ağzından çıkacak cümleleri kelimeleri keza iyi seçmek zorundadır.

Kimse Müslümanların dini duygularıyla oynamaya kalkmasın !

Kimse dinin üzerinden kendi çirkin fikirlerini empoze etmeye çalışmasın !

Herkes bilmedir ki bu dine zarar vermeye çalışan elbet kendisine zarar verir !

Selam ve Dua İle Kalın Sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.