ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

DİYANET BİR-SEN BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

- +

2. Olağan kongresiyle ilgili çalışmaları yapmak üzere hafta sonu genel merkez de bir araya gelen Diyanet Bir-Sen yönetim kurulu, hem Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili güncel konuları hem de 15 Temmuz’da yapılan sendikaların üye tespitinde Diyanet Bir-Sen’in üye tespitiyle ilgili ortaya çıkan tabloyu değerlendirdiler.

Genel Başkan Hasan Türüt’ün başkanlığında, genel başkan yardımcıları Hamdullah Silindir, Mesut Çakıroğlu, Yaşar Küçükoğlu ve Hüseyin Keskin’in katılımıyla toplanan yönetim kurulu, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapılması planlanan 2. Olağan kongre öncesinde sendikal çalışmaları değerlendirdi. Diyanet Bir-Sen’in 2020 yılında da büyüme eğilimini sürdürdüğüne ve 2021 yılında bazı illerde şube kurulması yönünde işaretlerin olduğuna dikkat çekildi.

Objektif, ilkeli ve dürüst çalışmanın karşılığını aldıklarını belirten Genel Başkan Hasan Türüt, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Rabbime şükürler olsun ki Diyanet camiasına verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Verdiğimiz hiçbir sözü unutmadık. İmkânlarımız ölçüsünde her sözümüzün arkasında duruyoruz. Geldiğimiz nokta da büyümemizin sürdüğü görülüyor. 2019 yılında tahmin ettiğimiz büyüme oranı üzerinde bir büyüme ile gelişmesini sürdüren birkaç sendika içinde yer aldık. 2020 yılında da aynı orandaki büyüme eğilimimiz devam etti. Her geçen gün çıtayı yukarılara taşıyoruz. Mevcut yönetim kadromuzun gücü ve inancı sayesinde bugünlere geldik. 2. Olağan kongremizde gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğiz. Yönetim Kurulu’muzun bu toplantısında tüm hususları değerlendirdik. Bu vesile ile başta yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, özveriyle çalışan tüm il ve ilçe başkanlarımıza ve kıymetli üyelerimize teşekkür ediyorum. Diyanet Bir-Sen çatısı altında bulunan her üye İslam’ın neferi ve ümmetin sesi olmaya devam edeceklerdir. Allah onlardan razı olsun. Allah çalışmalarında muvaffak eylesin.

Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak kongre öncesinde gerekli değerlendirmelerimizi yaptık.  Bugüne kadar ki çalışmalarımızı masaya yatırdık. Güzide kurumumuzun hiçbir sorununu görmezlikten gelmedik. Elhamdülillah hem teşkilatımızın hem de teşkilat mensuplarının tüm sorunlarına vakıfız ve bu sorunları çözüm önerileriyle birlikte yetkililere aktarma imkânı bulduk. Âlemlerin yaratıcısı Rabbime şükürler olsun, iman ettik, imanımızdan aldığımız güçle yapacaklarımıza kalben inandık ve bugün başarımızı tüm üye kardeşlerimle kutluyoruz. Cenabı Allah Celle ve Celalüh Hud Suresi 112. Ayette şöyle buyuruyor: “Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görür. “ İsra Suresi 80. Ayette ise, “De ki: “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” diye buyuruyor. Biz, Yaratıcı’nın emirlerini ilke, Hz. Peygamber Efendimizin yolunu yol edinmişiz. Yaptığımız her işte dikkate aldığımız budur. Bu nedenledir ki camiamızın mensupları sendikamıza karşı büyük bir teveccüh gösteriyor, bize inanıyor, bize güveniyor.

İnşallah Kızılcahamam’da yapacağımız 2. Olağan kongremizde üyelerimizin karşısına alnımız ak, başımız dik olarak çıkacağız. Camiamızın teveccühünü, bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız ve her zaman olduğu gibi korkusuz ve dik duruşla her yanlışı eleştirmeye, çözüm üretmeye, camiamızın kıymetli mensuplarının huzurlu, güvenli, mutlu ve refah içinde yaşayabilmesi için projeler üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.