ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Diyanet Bir-Sen Olarak ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Kampanyasına Katılıyoruz

- +

Coronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza maddi manevi destek sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan milli dayanışma kampanyası “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” kapsamında Diyanet ve Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (DİYANET BİR-SEN)’da kampanyaya iştirak edeceğini açıkladı.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt tarafından yapılan açıklama da, kampanyaya vatandaşlarımızın duyarlılık göstermesinin anlamlı olduğuna dikkat çekilerek, sendika olarak kendilerinin de bu kampanya içinde yer almalarının ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapılarak şöyle denildi:

“Bilindiği gibi coronavirüs salgını nedeniyle dünya da olduğu gibi ülkemizde de sosyal ve ekonomik olarak ciddi kriz yaşanmaktadır. Bu çerçeve de özel sektör çalışanlarının yanı sıra diğer hizmet sektöründe çalışanlarında mağdur olduğu görülmüştür. Dinimizin en önemli özelliklerinden biri olan dayanışma, tarihimizin her döneminde yaşanan zorlu sıkıntıların dayanışma ile giderildiği gibi bu salgın krizinde de birlik ve dayanışma ile giderilebileceği anlaşıldığından, bu kapsamda yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek amacıyla başlatılan kampanyaya tüm gücümüzle destek olacağız.

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” kampanyasının, ülkemizin birlik ve beraberliğine son derece ihtiyaç duyduğu böyle bir ortam da gerçekleşmesi manidardır. Cenabı Allah, Bakara Suresi 216. Ayetinde şöyle buyuruyor: “…Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” Her şerde bir hayır vardır sözü mucibince bu salgının milletimizin birliğine, dayanışmasına ve özüne dönüşüne vesile olacağı, komşuluk, akrabalık, ümmet bilinci ve millet dayanışmasını yeniden hatırlatacağı düşüncesiyle inşallah hayırlara vesile olacağını düşünüyoruz. Anlaşılması gereken bu salgın şerrinin bizim için bir hayrı olacağı düşüncesidir!

Diyanet Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu kararıyla sendika hesabından olmak üzere, ayrıca tüm il ve ilçe temsilciliklerimizle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde 3 ay boyunca kampanyaya fiili olarak katılıyor ve destekliyoruz. Karşılıkla dayanışma ve yardımlaşma içinde olmazsak milletimize nankörlük yapmış oluruz. Bu süreçte devletimizin yanında olmak görevimizdir.

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın önce ekonomik destek paketi ile toplumun karamsarlığa kapılmasını önlemesi, ardından başlattığı kampanya ile yardıma muhtaç vatandaşlarımızı sevindirmesi ülkemizin içinde bulunduğu bu ağır koşullarda çok anlamlıdır. Kampanyanın toplumun tüm kesimlerince desteklenmesi de önemlidir. Gelişmiş ülkelerin çok güçlü olmadıkları bu süreçte görülmüş ve anlaşılmıştır. Ülkemizin dışarıya muhtaç olmadan kendi kendine yetebilecek konumda olması da ayrıca sevindiricidir. Milletimizin en zor koşullar da bile kendi ihtiyaçlarını karşılayabileceğini, kendisinin milli ve yerli varlıklarıyla her türlü zorluğu aşabileceğini göstermesi açısından böyle bir kampanyayı başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize ayrıca teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın koruyucu kanatları altında güzel günlere inşallah yeniden döneceğiz. Rabbim, afet ve musibetlerden, tez zaman da salgın hastalıklarından İslam âlemini korusun, ülkemizin birliğini, dirliğini, dayanışma ve kardeşlik ruhunu canlandırsın.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.