ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Bizden Haberler

Diyanet Bir-Sen

Diyanet Bir-Sen Teşkilatlanmaya Devam Ediyor

- +

Diyanet Bir-Sen, Bilecik ve ilçelerindeki teşkilatlanmanın ardından Konya’da da teşkilatlanmaya başladı.

Yaz kış demeden sendikal çalışmalarını sürdüren Diyanet Bir-Sen Genel Merkez Yönetimi, il ve ilçe yönetimleri ve üyeleriyle birlikte aralıksız çalışmaya devam ediyor. Aralık ayı sonuna kadar bütün illerdeki teşkilat çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen Genel Merkez Yönetimi, “Amacımız, her ilde din görevlilerinin yanında olan bir teşkilat kurmaktır” diyerek çalışmalarını bu doğrultuda devam ettiriyor.

Genel Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Oruç  ve Hüseyin Keskin, Konya İl Başkanı Murakıp İsmail Mergen’i ziyaret ederek il bazında yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular. Daha sonra Genel Başkan Yardımcıları, beraberindeki yönetim kurulu ile birlikte Beyşehir İlçe Başkanı Mehmet Ülgen’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beyşehir ilçesinde görev yapan din görevlilerinin sorunları hakkında bilgi alan ve Sendikalarına her geçen gün ilginin arttığını belirten Oruç, “İlçe Başkanlarımızın ve üyelerimizin yanındayız. Onların çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve her türlü desteği veriyoruz. Biz, din görevlisi kardeşlerimizin hizmetkârıyız” İfadelerini kullandı.

Konya Taşkent İlçesinde teşkilat kuran Diyanet Bir-Sen, İlçe Başkanlığına Ahmet Kulu’yu atadı. Yeni kurulan teşkilat, sendikal çalışmalarına hızlı başladı ve bütün din görevlilerini ziyaret ederek sendikanın misyonunu ve vizyonunu anlatarak tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürecekleri mesajını verdi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt’de yaptığı açıklamada, “Teşkilatlarımız mevsime aldırmadan özverili bir şekilde çalışıyorlar. Aralık ayı sonuna kadar teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz. Sendikal çalışmalara katılarak destek veren üyelerimize, temsilcilerimize ve genel merkez yönetimine teşekkür ediyorum. Diyanet camiası bir bütündür. Bütün din görevlileri bizim kardeşimizdir. Biz, din kardeşlerimize üye gözüyle bakmıyoruz; kardeş gözüyle bakıyoruz. Herkes emin olsun ki, Diyanet Bir-Sen ne kadar büyürse, din görevlilerinin meşru ve haklı talepleri de ilgili makamlara o kadar hızlı ulaşır. Sendikamız için gece gündüz çalışarak emek, zaman ve para harcayan kardeşlerimizden Allah razı olsun.” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.