ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

DİYANET BİR-SEN’DE DİKKAT ÇEKEN BÜYÜME!

- +

Covıd-19 salgını nedeniyle çalışmalarına ara veren Diyanet Bir-Sen sahaya indi.

1 Eylül’de 2. Kongresini yapan Diyanet Bir-Sen, yeni yönetimin verdiği güçle heyecanlı bir ivme kazandı. Diyanet Hizmet kolunda din, vatan, bayrak gibi değerlere ağırlık veren ve bu konudaki söylemlerinde ciddi duruş sergileyen sendikanın Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarının azimli ve kararlı tutum ve davranışlarının Diyanet çalışanları arasında da heyecana neden olduğu gözlemleniyor. Genel Merkez Yönetiminin söylem ve duruşları il ve ilçe temsilcilerinin moral ve motivasyonunu yükseltirken, bu motivasyonun sahaya da yansıdığı görülüyor. Bunun üyeleri de motive ettiği ve teşkilat temsilcileri gibi çalışmalarda aktif rol aldıkları görülüyor. Son olarak Kayseri, Niğde ve Van’da yürütülen sendikal çalışmaların bu motivasyonun sonucunda gerçekleştiği ve yıl sonuna kadar sendikanın ciddi bir büyüme oranına ulaşacağı belirtiliyor.

Kayseri İl Başkanı Recep Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Silindir tarafından Kayseri, Niğde ve Van’da yürütülen teşkilatlanma çalışmaları da sendikanın hızlı büyümesiyle ilgili işaretleri verdi. Hız kesmeden devam eden çalışmalarda sendikaya ciddi katılımlar olurken, Silindir’in illerle yürüttüğü organize ekip çalışmasının etkili olduğu görülüyor.

Öztürk, Niğde İl Başkanı İhsan Çoban ve Van-Erciş İlçe Başkanı Hakan Dinler’in katılımıyla bu illerde yürütülen çalışmalardan başarılı sonuçlar alan Hamdullah Silindir, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Kayseri İl Başkanı Recep Öztürk, Niğde İl Başkanı İhsan Çoban ve Van-Erciş İlçe Başkanı Hakan Dinler’in katılımıyla ilgili illerde birebir çalışmalar yaptık; din görevlileriyle toplantılar düzenleyerek sendikamızın misyonunu anlattık. Din görevlileri sendikamızı tanıyor, basından sendikamızı takip ediyorlar. Sendikamızın Diyanet’te iyi bir konumda bulunması bizi memnun etti. Belirtilen illere davet üzerine gittik. Güzel bir çalışma oldu. Ekip çalışmasının teşkilatlarımıza yüksek moral ve motivasyon kazandırdığını gördük. Bu nedenle hızla büyüyoruz ve inşallah büyümemiz ve gelişmemiz 2021 yılının ilk çeyreğinde daha da hızlı olacak. Genel olarak iller de gözlemlediğim hava çok olumlu. Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışmalara aralıksız devam ediyorum. Tüm il ve ilçelerle görüşme halindeyim. Desteklerini esirgemeyen tüm il ve ilçe Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatlarının sorunlarını birebir takip eden ve çözüm önerileri sunarak sonuç odaklı çalışan tek sendika olmamızın da etkisini saha da gözlemliyoruz. Bugüne kadar ciddi bir büyüme trendi yakaladık, bunu daha da ileriye taşımakta kararlıyız.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.