ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Diyanet Bir-Sen’e Katılımlar Devam Ediyor

- +

Kahramanmaraş’ta 150’nin üzerindeki din görevlisinin katılımıyla gücüne güç katan Diyanet Bir-Sen’e katılımlar devam ediyor.

Son olarak, üyesi olduğu sendikanın Ankara İl Başkanlığı görevinden ayrılarak beraberindeki çok sayıda üyeyle Diyanet Bir-Sen’e katılan Veli Ekin sürpriz bir açıklama yaparak, hayalindeki sendikacılığın slogan sendikacılığı değil, hizmet sendikacılığı olduğunu, ötekileştiren, ilkelerinden sapan, doğruluğun, dürüstlüğün ve samimiyetin yok olduğu, hakkaniyetin gözetilmediği bir oluşumun içinde bulunmaktan üzüntü duyduğunu, “Öyle bir an gelir ki bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların anlamı kalmaz ve yine çoğunlukta değil doğrulukta ve duruşta samimiyet aranır.” ifadeleriyle neden istifa ettiğini açıklarken, Diyanet Bir-Sen’e üye olmasını da, “İçimizdeki sendikal hizmet aşkını daha ileriye taşıyabileceğimiz, edindiğimiz tecrübe ile olumsuz gidişatlara dur diyebileceğimiz, kararlı, iradeli ve basiretli bir sendika arayışımız devam ederken, sendikacılık ilkelerini, söylemlerini ve duruşunu samimi bulduğum, kendi ilkelerim, düşüncelerim ve hizmet felsefemle örtüşmesi nedeniyle Diyanet Bir-Sen’e katılma kararı aldım,” şeklinde açıkladı.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt’de yaptığı açıklamada, “Rabbime şükürler olsun ki, camiamıza etkin hizmet edebilmenin gayretiyle yolumuza devam ediyoruz. Camiamıza hizmet için yol açılmış, yeni katılımlarla güçlü bir şekilde ilerlememiz devam etmektedir. Son olarak doğruluğu, dürüstlüğü ve kadirşinaslığıyla tanıdığımız Sayın Veli Ekin Hocamız sendikamıza katıldı. Kendisinin bilgi birikimi, tecrübesi ve deneyiminden yararlanacağız. Gücümüze güç katarak bizi onurlandıran Veli Ekin’e teşekkür ediyorum. Sendikamıza teveccühte bulunan değerli hocalarımız, söylemlerimizi, duruşumuzu ve çalışmalarımızı takdir ediyorlar. Bu nedenle sendikamızı tercih ediyorlar. Katılımlar arttıkça sesimizin daha gür çıkacağı aşikârdır. Sendika olarak tüm çalışanlarımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız. Haklarımızın ötelenmesini, kısıtlanmasını birlikte engelleyeceğiz. Çünkü biz siyasi argümanların ve popülist söylemlerin sendikası değiliz. Bu nedenle sadece üyelerimizin değil, Diyanet camiasında millete hizmet eden tüm görevlilerin haklarını koruma noktasında kararlı duruşumuz devam edecektir,” dedi. Üyelerinin ve tüm Diyanet çalışanlarının ortak, ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki hak ve menfaatlerini korumanın temel amaçları olduğunu söyleyen Türüt sözlerine şöyle devam etti: “Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kadrolu, vekil, geçici ayrımı yapmaksızın tüm çalışanlarımızın mesleki, ekonomik, sosyal, maddi ve manevi temel haklarının korunması, adaletin, liyakatın ve kurumumuzda işe uyumun, işyeri huzuru ve barışının sağlanması, milli birliğimizi, ortak değerlerimizi korumak hususunda temel anlayışımızın odak noktası insan olduğu için çalışmalarımız ve ilgili makamlara önerilerimiz bu çerçevede olmaktadır. Bu noktadan hareketle insanlık haysiyetine yaraşır adil ücret, çalışma koşullarının ve mesleki saygınlığımızın korunması ve yüceltilmesi, hizmette kalitenin artırılması, yönetimin adil ve tarafsız hareketini sağlama noktasında ciddi projeler ve çalışmalar içinde olan bir sendikayız. Bu düşünce kapsamında ortak akılla çalışan, üyelerinin fikir ve düşüncelerine değer veren, önerileri dinleyen ve değerlendiren bir sendika olarak büyümemiz devam ediyor. Sendikamıza teveccüh gösteren, manevi desteklerini esirgemeyen, katılımlarıyla gücümüze güç katan çok değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde yeni katılımların olacağını da buradan belirtmek istiyorum.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.