ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Diyanet İşleri Başkanlığı personelleri olarak hakkımızı istiyoruz.

- +

Diyanet İşleri Başkanlığı personelleri olarak hakkımızı istiyoruz.

15 temmuz hain darbe girişiminde ülkemizi gerçek sahipleriyle buluşturan sala sesleri’nin kahramanları Din gönüllüsü görevlileridir.

Pandemi sürecinde Camilerimizi , vakit namazlarını , Cuma namazlarını ve cenazeleri muhteşem şekilde idare eden İslam’ın ve müslümanların en zor şartta bile üzerine düşeni inanç duygularıyla yönetebileceğini gösteren yine Din gönüllüsü görevlilerimizdir.

Pandemi sürecinde yeri geldi Sağlıkçılarla yeri geldi Polis veya Askerlerle beraber kürsülerden hutbelerden minarelerden yapılan uyarılarla sürecin gizli kahramanı olmuşlardır.

Hali hazırda ülkemizde 35 bin Din görevlisi açığı vardır ve bunun yanında genel kadronun iki katına çıkartılması gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemizin alan açısından en büyük ve en önde kurumudur. Yayla , Köy , Belde , İlçe , Mahalle gibi ülkemizin her yerinde dağdan şehir merkezlerine kadar yayılmış tek kurumdur. Bu doğrultuda;

İsteklerimiz

1. 150 bin personelin 35 bin açığı derhal kapatılmalıdır.

2. 150 bin personel kısa vadede 200 bine çıkartılmalıdır.

3. Tüm görevlilerin lojmanları yapılmalıdır. Hiç bir memur bizim şartlarımız’da görev yapmıyor.

4. Diyanet akademisi ve Diyanet evleri hızla yapılmalıdır.

5. Diyanet çalışanları maaş olarak tüm memurların üzerinde maaş almalıdır. Farklı Memuriyetler’de 8 saatle sınırlanmış bir mesainin üzerinde haftada 6 gün 24 saat görevde olan başka bir memuriyet yoktur.

Din gönüllüsü görevli kardeşlerimden’de isteğimiz şudur ki çok çalışmalı ve çok gayretli olmalıyız. Ulaşmadık gönül bırakmamalıyız.

Bu konuda tüm kamuoyunu bilgilendirir gereğinin yapılmasını arz ederim.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı:Hasan Türüt

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.