ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Personel Alımı

- +

Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Personel Alımı !

Geçtiğimiz dönemde başkanlığımız tarafından sayın Cumhurbaşkanımıza ve yetkililere iletilen kadro açığıyla ilgili çağrıya kulak veren ;

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Maliye Bakanımıza , Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve emeği geçen tüm yetkili kişilere şükranlarımızı iletiyoruz.

Ancak temin edilecek 7800 civarı personel sayını yeterli bulmuyoruz. Başkanlığımız tarafından talep edilen sayının tam anlamıyla karşılanmadığını görmekteyiz. Yapılan araştırmalar sonucu geçtiğimiz haberlerimizde bahsettiğimiz üzere hali hazırda kurumumuzda en az 15 Bin kadroya ihtiyaç vardır.

Bu yılın ikinci altı ayında minimum yeniden 8-10 bin arası atama yapılmasının doğru olacağı düşünüyoruz. Çünkü başkanlığımızın ihtiyaç ve taleplerini yapılan bu atamalar ile yeterli olmayacaktır.

Pandemi süreciyle yaşanan zorluklarda göz önünde bulundurularak yeni sınavlar sonuçlanmadan kurumumuza yeniden alımlar yapılması isabetli bir karar olacaktır. Bu bağlamda kurumumuza ve tüm kamu çalışanlarının sesine kulak veren yetkililerimizin bu konu ‘dada gerekli çalışmaları yapacaklarına inanıyoruz.

Hali hazırda görevine atanmak için hazırda bekleyen tüm kardeşlerimize, bu atamaların hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Vatanımıza Bayrağımıza ve Dinimize en güzel hizmetleri yapmaları konusunda kendilerine başarılar diliyoruz ve tekrardan Personel Alımlarının Hayırlı Uğurlu Olmasını Cenab-ı Allahtan Niyaz Ediyoruz.

Saygılarımız İle…

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.