ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 97. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

- +

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 97. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt basın açıklamasında bulundu.
Genel Başkan Hasan Türüt açıklamasında, 3 Mart 1924 tarihinde kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, İslam dünyasında Müslümanların birlik ve beraberliğinin oluşması hususunda önemli bir misyonunun bulunduğunu, Türkiye’mizde yaşayan Müslümanların inanç, ibadet ve düşüncelerini ehlisünnet çerçevesinde oluşmasını, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan vatandaşlarımızın manevi duygularının canlı tutulmasını, gayrimüslimlerin de kendi dinlerini özgürce yaşama ortamını sağladığını ifade etti.
Başkan Türüt açıklamasına şöyle devam etti:
“İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek” ilkesiyle kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı, dinimizin en güzel şekilde öğrenilebilmesi, makbul olan ibadetin kişi ve topluma huzur verecek şekilde yapılabilmesi, ahlaki prensip ve esasların sinelere yerleştirilip uygulanabilmesi için teşkilatımız tüm mensuplarıyla milletimizin emrine amadedir.
İbadet yerlerinin yönetilmesi görevini üstlenen Başkanlığımız, geldiğimiz noktada bu mabetlerde ve bu mabetlerle ülke sınırları içerisinde birlik ve beraberliğin oluşmasının kilit noktasını oluşturmuştur.
Tüm görevlileriyle birlikte Başkanlığımız, İslam dinini anlatma, öğretme ve İslam ruhunu yaşatma hususunda milletimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeden gönüllere hitap etmekte ve cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sağlanması mücadelesini vermektedir.
Sınırlı imkânlarla ve zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeden, gecesinde ve gündüzünde, bayramında ve tatilinde, şehirlerde ve memleketin en ücra köşelerinde fedakârca görev yapan kurum mensupları teşkilatımızın ve ülkemizin güzide kahramanlarıdır. Onlarla gurur duyuyoruz.
Çalışanların görevlerini rahatça yerine getirebilmeleri için kurumumuz personelin çalışma ortamını rahatlatmalı, personel arasında adaleti gözetmeli, zor zamanlarında yanlarında yer almalı, moral ve motivasyonunu yükseltmenin yollarını aramalıdır.
Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin çimentosudur. Siyasi, ideolojik vb. düşünceler uğruna başkanlığımızın bazı mihraklar tarafından hedefe konulması dikkatimizden kaçmamaktadır. Bu adımların iyi niyet kapsamında atılmadığını müşahede ediyor ve kirli yolu takip eden bu oluşumları dikkatlice takip ediyoruz.
Genel Başkan Hasan Türüt açıklamasını şu cümlelerle tamamladı:
Geçmişten günümüze, teşkilatımızda görev yapıp emekli olan veya halen görevde bulunan meslektaşlarımıza sağlık, sıhhat, huzur ve selamet, ahirete göç edenlere de Allah’tan rahmet dilerim.
Ülkemizin güzide kurumu ve bağımsızlığımızın teminatı olan Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın 97. kuruluş yılını tebrik eder, varlığının ve hizmetlerinin dünya var oldukça devam etmesini dilerim.
Diyanet İşleri Başkanlığı bağımsızlığımızın teminatı, Diyanet Bir-Sen de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın teminatıdır.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.