ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Toplu Sözleşme Duyurusu !!!

- +

Sayın Cumhurbaşkanım ve değerli kurum yetkilileri Toplu Sözleşme zamanı geldi çattı. 2 Ağustos Yapılacak Olan Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Her sene dile getirerek sorunlarını haykırdığımız Memurları Memur Sen’ in İnisiyatifi’ne bırakmazsanız seviniriz.

Geçen süre içerisinde Memur Sen’ in Diyanet kolu, Diyanet-Sen kendi refah seviyesini yükseltince lüks makam araçlarıyla seyahat ederken kurum personelinin sorunlarını dile getirip çözümler üretmek yerine kendi menfaat çıkarlarıyla meşgul olmaktan ileriye gitmemektedir. Din görevlilerinin taleplerini sorunlarını unuttu.

Yaklaşık 2 yıldır Pandemi sürecinde piyasadaki aşırı zamlar karşısında memurun maaşları gün geçtikçe erimektedir.

Verilecek zam aşağıdaki maddeler dikkate alınarak verilmelidir.

Yapılacak toplu sözleşmede çok önemli 5 nokta olmazsa olmazımızdır.

1. SÖZLEŞMELİ personel kesinlikle kadroya alınmalıdır. En son alınan 3+1 kadro karşılığı sözleşmeliler gibi 3 yılını doldurmuş tüm sözleşmeliler yapılacak bir düzenlemeyle kadro ya geçmelidir.
Sözleşmeli personel kadroya geçtikten sonra yeni yapılacak açıktan atamalarda kadrolu atama yapılmalı veya 3+1 şeklindeki uygulama 1+1 olarak düzeltilmelidir .

2. Önümüzdeki dönemde yapılacak zamlarda seyyanen en az 1500 TL. ve Pandemi sürecini dikkate alarak ilave 1000 TL telafi zammı yapılmalıdır. Aile ve çocuk yardımlarında % 100 artış yapılmalıdır.
Memurun maaşlarındaki vergi yükü kaldırılmalıdır.

3. Eş durumu tayinlerin önünden tüm engellerin kaldırılması büyük önem arz etmektedir.

4. Üç ayda bir ödenen sendikal ikramiye bir maaş seviyesine çıkartılıp sendikanın alacağı pay artırılmamalıdır .

5. Masada artık yetkili sendika denilen zırvalık yerine tüm sendikalara tüm sivil toplum örgütlerinin taleplerine kulak verilip ortak bir karar alınmalıdır.

Diyanet Bir-Sen Olarak Taleplerimizi maddeler halinde Daha Öncede Ülkemizin tüm ilgili resmi kurumlarına bildirdik. Bahsi geçen maddelerin tamamı camiamız personelinin ortak sorunları ve talepleridir. Lütfen bu taleplere kulak verip toplu sözleşmede masada oturan ve her şeyi kendi çıkarları uğruna tasarlayıp ve hazır eden sendika yetkililerinin inisiyatifine teslim etmeyiniz.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla.

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.