ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Faşizan Açıklamalardan Vazgeçin!

- +

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın canlı yayında yaptığı “Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde, adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” açıklaması tepki çekmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, CHP yöneticilerinin faşizan açıklamalarının millette galeyana neden olduğunu söyledi.

Fiki Sağlar’ın, “Kendimden söylemek istiyorum. Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” ifadelerine yer verdiği konuşmasının tutarsız ve CHP zihniyetinin bir tezahürü olduğuna vurgu yapan Hasan Türüt, şunları söyledi:

“Dine ve dindarlara karşı kin ve nefret söylemleri devam eden CHP’nin tutarsız davranışlarına ve açıklamalarına karşı kendilerini uyarmaya devam edeceğiz. Bu sözler bağımsız yargı mensuplarına karşı hakarettir ancak en büyük hakareti türban üzerinden dine ve dindarlara karşı yaptıkları dikkatlerden kaçmamalıdır. Toplumu biz-siz diye ayıran, kin ve nefret tohumları ekerek bölen zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Aslında biz dindarlar olarak sizi çok iyi tanıyoruz ve bu tür faşizan açıklamalardan vazgeçmeye çağırıyoruz. Biz, her zaman olumlu yaklaşmaya hüsnüniyetle bakmaya çalışıyoruz ama siz sürekli iyi ve güzel düşüncelerimizi, birlikte yaşama hevesimizi kırıyor ve toplumun birbirinden ayrışmasına neden oluyorsunuz. Bu tür insanlara müsamaha gösterilemeyeceği de açıktır. Herkes milletin dini ve milli değerlerine saygı göstermek zorundadır. Özellikle dinimiz söz konusu olduğunda bu tür yakışıksız açıklamalara karşı sessiz kalamayız. Bilinsin ki bu toplumun dini değerlerine saldıranlara karşı devletimizin ağır yaptırımlar uygulaması da gecikmeyecektir. Müslümanlar olarak da bunu devletimizden bekliyoruz. Bunlar, devleti sert tedbirler almaya zorluyorlar. Milletin dini değerlerine saygısızca saldırıyorlar. Buna göz yumulamaz.

CHP Yönetimi ya dine saygılı olduğunu açıklayacak ya da partisinden bu tür insanları temizleyecektir. Millet olarak beklentimiz de budur.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.