ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Genel Başkan Hasan TÜRÜT’ten 28 Şubat Açıklaması

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt
28 Şubat postmodern darbenin yıldönümü dolayısıyla
Basın Açıklaması yaptı.


Genel Başkan Hasan Türüt, 28 Şubat postmodern darbenin tarihimize kara bir leke bıraktığını, çok ciddi mağduriyetler oluşturduğunu, ülke itibarını zedelediğini ve millet iradesine müdahale ettiğini ifade etti.
Başkan Türüt açıklamasına şöyle devam etti:
Cennet vatanımızın temelleri İslam hamuruyla yoğrulup iman mayası çalınarak inşa edilmiştir. Bu güçle inşa edilen Türkiye’miz ilelebet bu değerlerle yaşayacaktır. Buna olumsuz manada müdahale edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.
28 Şubat postmodern darbecilerinin hedefinde, milli değerlere sahip olan idareciler yer almaktaydı. Bu durum, darbeyi yürürlüğe koyan kişilerin gayri milli oluşumlar tarafından desteklendiğini gözler önüne sermektedir.
28 Şubat’ta irtica adı altında, İslami hassasiyet taşıyan kişi ve kurumlara akla, hayale gelmeyen baskılar yapılmış, bacılarımızın başörtüsüne namahrem eli uzanmış, çocukların camilere girmeleri yasaklanmış, duyarlı memurlarımız fişlenmiş ve birçoğu memurluktan ihraç edilmiş, birçok masum vatandaş suçsuz yere demir parmaklıklar arkasına atılmış, devlet milyarlarca lira zarara uğratılmış ve birçok hukuksuz işlem yapılmıştır.
Bin yıl geçse de yapılan bu zulümler unutulmayacak, zulmü yapanlar milletimizin gönül hapishanesinde ebedi olarak mahpus kalacaklardır.
Genel Başkan Hasan Türüt, basın açıklamasını devlet yöneticilerine seslenerek tamamladı:
Biliyoruz ki, 28 Şubat sürecinde masum vatandaşlarımız hukuksuz bir şekilde hapis cezasına çarptırılmış ve halen dünyaya demir parmaklıklar arkasından bakmaktadırlar. 28 Şubat zihniyetini telin ettiğimiz bu günlerde hapishanede bulunan vatandaşlarımızın özgürlüklerine kavuşturulması darbecilere ve zihniyetlerine gösterilen en güzel tepki olacaktır.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.