ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Genel Başkanımızdan Ramazan Bayramı Mesajı

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan TÜRÜT, Ramazan Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaparak İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutladı.

COVID-19 salgını nedeniyle mübarek Ramazan Bayramının buruk kutlanacağına dikkat çeken TÜRÜT, heyecanla idrak edilen Ramazan-ı Şerifin hüzünle uğurlandığını vurgu yaparak şöyle dedi:

“Heyecanla beklediğimiz Ramazan-ı Şerif maalesef salgın hastalığı gölgesinde geçti. Mübarek Ramazan ayını her sene olduğu gibi eş, dost ve akraba çevrelerimizle kutlayamadık. Salgın nedeniyle bizlerden yardım bekleyen insanları belki göremedik. Bu nedenle belki dost elimizi uzatmakta aciz kaldık. Allah bizleri affetsin, üzgünüz ve kalbimiz de burukluk hissediyoruz. Ramazan-ı Şerifi uğurlarken de aynı hissiyat içerisindeyiz. Halkın sağlığının korunması için Hükümet tarafından alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yine kimsesizlere, yardıma muhtaçlara ve belki de hastalara yine ulaşamayacağız. Bu nedenle de yüreğimizde büyük bir hüzün var. Ama inanıyoruz ki Cenabı Allah zorunluluk nedeniyle ortaya çıkan bu acizliğimizi affedecektir. Bu nedenle ulaşamayacağımız arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve akrabalarımıza şimdiden hayırlı bayram olmasını diliyor, mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum.

Peygamber Efendimiz sallallahû aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: “Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua, tevbe reddolmaz. Ramazan bayramının ve Kurban bayramının birinci geceleri, Berat gecesi ve Arefe gecesi.” (İsfehani). Bizler, Hz. Resûl-ü Ekrem’in sünneti seniyelerine uyacağız, O’nun mübarek sözlerinden yola çıkarak bu mübarek günde duamızı ailemiz, milletimiz ve tüm Müslümanlar için yapacağız. Mübarek bir günü daha yaşadığımız için sevineceğiz. Zira bayramlarımız sevinç günlerimizdir. Kimseye karşı kırgın ve dargın olmayacağız ve sevincimizi kendi içimizde yaşayacağız. Bu vesileyle mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, âlemi İslam-ı mübin’e sevinç, mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini Allah Celle ve Celalühü’den niyaz dilerim.”

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

Hasan TÜRÜT

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.