30°C
ANKARA HAVA DURUMU30°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

HADSİZ, HESABINI HUKUK ÖNÜNDE VERECEK

- +

HADSİZ HESABINI HUKUK ÖNÜNDE VERECEK

Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kumaş, bir televizyon kanalında İmam Hatiplileri hedef alan konuşması nedeniyle Erol Mütercimler’in hukuk önünde hesap vereceğini söyledi.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler ve onun gibi düşünenlerin her fırsatta dine saldırdığına dikkat çeken Kumaş, İmam Hatip Lisesi mezunlarının ahlak ve edepte Mütercimler gibilerinden daha üstün karakter de olduklarına vurgu yaparak şunları söyledi:

“Aslında sözümüz Haliç Üniversitesi Rektörlüğünedir. Çünkü bu ülkenin dinini yaşamasında, ahlak ve edepli gençlerin yetişmesinde, ilim, irfan öğrenmesinde ve toplumun aydınlanmasında ön safta yer alan İmam Hatip Lisesi mezunlarını kötülemek, onları aşağılamak, toplum nazarında İmam Hatip Lisesi mezunlarını sahtekâr, cinsi sapık ve ahlaksız olarak nitelendirmek suretiyle karalamak ve yıpratmaya çalışmakla bu ülkenin imanlı ve erdemli gençlerine haksızlık yapan bir şahsın Haliç Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmasına göz yuman üniversite yönetimi bu ülkeye kötülük yapmaktadır!

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi vasfıyla bir televizyon kanalında konuşan Erol Mütercimler isimli şahıs, İmam-Hatip Lisesi tüm mezunlarını hedef alarak “Bu okullardan mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız” şeklinde ifadeler kullanmıştır.

Bu sözlerinden dolayı Erol Mütercimler’i esefle kınıyor ve tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarından özür dilemeye davet ediyoruz. Ayrıca bu şahsın hukuk önünde hesap vereceğini de belirtmek istiyorum.”

Mehmet Kumaş, Erol Mütercimler’in sarf ettiği çirkin sözleriyle ilgili olarak üniversite yönetimini aradığını ancak görüşemediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Konuyla ilgili olarak Haliç Üniversitesi Rektörüyle görüşmek istedim. Ancak toplantıda olması sebebiyle bizzat görüşme imkânı olmadı. Söz konusu toplantıda Haliç Üniversitesi Rektör ve yöneticilerince mevzubahis konunun görüşüldüğü, konunun hassasiyeti dolayısıyla toplantının ne zaman sona ereceği konusunda bir zaman belirtilemeyeceği tarafıma bildirildi. Ancak toplantıda Erol Mütercimler isimli şahıs için her ihtimalin konuşulmakta olduğu bilgisi verildi.”

Toplantıdan nasıl bir karar çıkacağını henüz bilmediklerini ve üniversitenin yapacağı açıklamayı beklediklerini belirten Kumaş, üniversitenin bu şahıs ile ilişkisini kesmediği takdirde sendika olarak ve aynı zamanda tüm İmam Hatip Lisesi Mezunları olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceklerini ifade etti.

Bu üzücü ve vahim olay nedeniyle ülkemizin bir markası olan Haliç Üniversitesi’nin değer kaybı yaşamasını istemediklerini belirten Kumaş şöyle dedi:

Beklenen karar açıklanmazsa, mezkûr şahsın düşünce ve sapkın ruh haline üniversitenin destek verdiği anlamı çıkacaktır. Bu da vahim bir durumdur. Üniversitenin gereğini yapmasını bekliyoruz! Erol Mütercimler’i hem kınamalarını hem üniversiteyle ilişkisini kesmelerini hem de Mütercimler’in özür dilemesini istiyoruz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.