ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Hakkımızda

- +

Diyanet Bir-Sen;

Proje, mücadele ve değişimin sendikasıdır.

Diyanet Bir-Sen’in ihtiyaçtan doğan bir sendikadır. Diyanet camiasında bütün çalışanları kucaklayacak, çalışanların sorunlarının giderilmesinde, mesleki, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak huzurlu, mutlu ve geleceğine güvenle bakacak, sosyal çalışma ortamını sağlayacak yeniliklere ihtiyaç var.

Diyanet camiası, eğer aileleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam süremiyorlarsa burada bir aksaklık var demektir. Bütün bu problemlerin camiada bir sorun olduğunu gösteriyor. Ancak bu sorunların giderilmesinde çözüm üretecek nitelikli, iyi ve doğru düşünebilen, doğru adımlar atılmasında kararlı ve istekli olan, dik durabilen, sorunların üzerine kararlılıkla gidebilen bir ekibe ihtiyaç var. Eğer Diyanet Bir-Sen doğmuşsa, Diyanet İş Kolundaki bu eksiklik, aksaklık ve açıktan dolayı doğmuştur. Bu iş kolunda nitelikli mücadele adamlarına ihtiyaç var. Proje üretebilen, yeniliklere önderlik edebilecek liderlere ihtiyaç var. Haklının yanında yer alacak, kendi menfaatleri için şakşakçılık yapmayacak, mazlumun ve mağdurun yanında, zalimin karşısında olacak ekiplere ihtiyaç var.

Diyanet Bir-Sen’in ruhunda bu anlayış vardır. Bu gaye ile bir araya gelen milli birlik ve beraberlikten yana tavır alan, ülkesini, ümmetini, bayrağını, vatan topraklarının her bir karış toprağını canı, kanı pahasına seven, bu vatanın ilelebet yaşaması ve payidar olması için gönül birliği yapan, milli iradenin gücüne inanan, proje üreten, sorunların çözümü için mücadele kudreti bulunan, değişime öncülük yapacak bir ruha sahip olan gönül adamlarının bir araya gelmesiyle doğmuştur.

Diyanet Bir-Sen hangi kriterlere dikkat edecek?

Diyanet Bir-Sen, sadece kendi üyeleriyle değil, aynı zamanda bütün camiaya kardeş gözüyle bakan, herkesi kucaklayacak ve ‘Gel, ne olursan ol yine gel’ diyen Mevlâna’nın düşünce ruhuyla hareket ederek birlik ve beraberliğin tesisi için hiç kimseyle kavga etmeyecek, barışçı, Hakk ve hakikatten yana bir sendikal anlayışla sendikal faaliyetlerini devam ettirecektir.

Diyanet Bir-Sen sendikal faaliyetlerini yürütürken kanunlara ve Anayasa’ya bağlı kalacak, Diyanet İşleri Başkanlığı kanun, yönetmelik, tüzük, yönergelerine göre hareket ederek söylem geliştirecek, toplumun hassasiyet gösterdiği dini, milli ve manevi değerlerine bağlı kalarak, gerektiğinde bu konularda açıklama yaparak katkı sunacak, gerektiğinde resmi kurum ve kuruluşlara fikir ve düşünceleriyle destek verecektir.

Yüce dinimizin dünya hâkimiyetini hedefleyen Diyanet Bir-Sen, tüm ekibiyle beraber güçlü, kararlı, azimli ve inançlı bir şekilde; Hakk’ın ve haklının gür sesi, zulmün ve zalimin korkulu rüyası olarak yoluna devam edecektir.

Diyanet Bir-Sen, siyaset ve vesayetin üstünde, sadece hak ve adaletin tesisi için mücadele ruhuyla hareket edecektir.

Hizmet Sloganı

Biriz, diriyiz, birlikte varız.

“Gel, ne olursan ol yine gel” diyen Mevlâna’nın düşünce ruhuyla, Allah Celle ve Celalüh’ün emri ilâhisine tam itaat ve Hz. Peygamber Aleyhisselatû Vesselem’in izinde hak, hukuk ve adalet kavramlarını gözeten sendika…

Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, herkese kardeş gözüyle bakan ve samimi duygularla kucaklayan sendika…

‘Biriz, öyleyse çok güçlüyüz’ felsefesine inanan sendika…

Ekonomisi güçlü, geleceğinden emin din görevlileri için varız.

Ailelerinizle mutlu, huzurlu ve güvende yaşamalarınızı sağlamak için varız.

Toplumun manevi önderlerine saygı duyulmasını sağlamak için varız.

Yeniden diriliş için varız.