ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

Harputoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan Rahmet Diliyoruz

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Sakarya Akyazı İlçesi Gazi Süleyman Paşa Cami emekli İmam Hatibi Şeyh-ül Kurra Hüseyin Harputoğlu’nun vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Coronavirüs salgın hastalığına yakalanan Sakarya Akyazı İlçesi Gazi Süleyman Paşa Camii emekli İmam Hatibi Şeyh-ül Kurra Hüseyin Harputoğlu’nun beklenmeyen vefatı nedeniyle üzüntülü olduklarını belirten Türüt, merhumun ailesine, sevenlerine, talebelerine ve İslam âlemine başsağlığı diledi.

Yapılan Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadı

Tedavi altında tutulduğu Akyazı Devlet Hastanesinden İstanbul’a nakledilen ve daha iyi tetkik ve tedavi amacıyla hastaneye yatırılan Harputoğlu ne yazık ki yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak Hakk’a yürüdü.

Ömrünü Kur’an-ı Kerim’e Hizmete Adamıştı

Emekli İmam Hatip olan Harputoğlu, binlerce hafız yetiştirdi, Kur’an-ı Kerim’e hizmet yolunda yılmadan çalıştı. Aşere Takrib Tayyibe alanında verdiği eğitimle binlerce kurra hafızın yetişmesini sağlayan Hüseyin Harputoğlu âlim bir insandı.

Kendisine Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Allah ondan razı olsun. Ailesine, sevenlerine, talebelerine ve İslam âlemine başsağlığı diliyorum. Sayın Harputoğlu Hocaefendi gibi mümtaz ve âlim insanlar zor yetişir. Onun gibi zatı muhteremleri kaybetmemiz bizleri derin üzüntüye sevk ediyor. Fakat Rabbimizin buyurduğu gibi “Herkes ölümü tadacaktır; yaptıklarınızın karşılığı size eksiksiz olarak ancak kıyamet gününde verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılır da cennete konursa artık kurtulmuştur. Dünya hayatı zaten aldatıcı şeylerden ibarettir.” (âl-i İmrân Suresi 185)

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.