ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

HASAN TÜRÜT, RİZE İL MÜFTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Rize İl Müftülüğü ’ne atanan Naci Çakmakçı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun, dileğinde bulundu.

Rize İl Müftü Yardımcılığı görevini 4 yıldır sürdürmekte iken, kısa süre önce İl Müftülüğüne vekalet etmeye başlayan Naci Çakmakçı,  Resmi Gazete’nin 8 Nisan 2020 tarihli, 31093 Sayı ve 2020/115 Karar Sayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Rize İl Müftüsü olarak atandı. Bugüne kadar atanmış en genç müftü özelliğini taşıyor. Çalışkanlığı ve hizmet konusundaki gayretiyle tanınan Çakmakçı, aynı zaman da personel ile iyi anlaşan bir idareci olarakta biliniyor. Proje üreten, Diyanet teşkilatının onurunun ve güveninin korunması ve dini hizmetler de aksama yaşanmaması için özverili ve gayretli çalışmalarıyla yakından tanınan, aynı zaman da liyakata önem veren, örnek şahsiyetlerden biri… Özellikle 4-6 yaş konusunda birçok kursun açılmasına öncülük eden Çakmakçı, işadamlarının katkı ve desteğiyle de Kur’an Kurslarının ve camilerin açılmasını sağladı. Diyanet Dergisi’nin sadece teşkilat mensuplarına değil, aynı zaman da vatandaşında itibar edip güvenerek almasını sağlamış tek idareci olma özelliğini taşıyor. Esnaf ziyaretleriyle halkın gönlüne dokunan ve haklı bir sevgi ve saygı kazanan, halkla çok iyi kaynaşan örnek bir müftü profili var. 

Cenabı Allah’ın Bakara Suresi 148. Ayetinde buyurduğu gibi, “Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Hayırlı işlerde birbirinizle yarışın. Nerede olursanız olun Allah bizi bir araya toplar, Allah şüphesiz her şeye Kadir’dir.” Sayın Müftümüz Naci Çakmakçı’da yönünü kıble ’ye dönüp, Müslümanlara iyilikte yarışmanın ne kadar güzel ve hayırlı bir gönül işi olduğunu gösteren bir insandır. Rize’de görev yaptığı 4 yıl boyunca hizmette ve iyilikte yarışmaya öncülük eden eşsiz bir şahsiyettir. “

Sayısız hizmetlerine şahit olan vatandaşlarında Sayın Çakmakçı’nın müftü olarak atanmasından memnun olduğuna dikkat çeken Hasan Türüt, nice zorluklara, meşakkatlere ve zahmetlere katlanarak Rize’ye hizmet getirdiğini herkesin bildiğini ve gördüğünü belirterek şöyle devam etti:

“Rize’nin en iyi hizmete layık olduğunu düşünen ve Rize’ye hizmet aşkı ile yanan bir insan olarak tanıdığımız Sayın Çakmakçı müftümüz, yeri gelmiş zorluklara tahammül göstererek sabır etmiş, yeri gelmiş metanet, azim ve feragat ile görev yapmayı ibadet kabul etmiş ender şahsiyetlerdendir. Allah’a iyi kul olabilmenin bir yönü de budur!  Çünkü kulluk, her an, her saniye Allah’ın huzurunda olduğunun bilinciyle hareket etmek, konuşmak, buna göre duruş sergilemektir. Aynı zaman da Hafız olan Sayın Müftümüz, makamıyla

kibirlenmeyen, tevazu ile hareket eden,  egosuna yenilmeyen bir din adamı olarak Allah’a teslimiyet göstermiş, O’na sığınmış bir âlimdir.

Sendikamızın Rize İl Başkanı Ferşat Saka, Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Seven ve Muhammet Erdoğan ile birlikte Sayın Müftümüze hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Teşkilatımızın dünü, bugünü, korunması ve yüceltilmesiyle ilgili yapılması gereken hizmetlerin önemi ve önceliği konularında istişarede bulunduk. Sendikalarla ilgili önemli hususları ve idari konular üzerinde fikir alışverişi yaptık. Sendikalar arasında ayrımcılık ve ötekileştirme yapmadan bütün sendikalara eşit yaklaşan, şahsiyetiyle örnek teşkil eden bir insandır. Teşkilatımızın misyonunu her şeyin üstünde gören bir sendika olarak kendisinin Rize’ye atanmasının isabetli bir karar olduğunu düşünüyoruz. Kendisinin tecrübelerinden yararlanacağız. Allah Celle ve Celalühü yeni görevini hayırlı ve mübarek eylesin. Başarıları daim olsun. Bu kutlu görevi en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz. Diyanet Bir-Sen olarak her zaman yanında olacağız, kendisine destek olacağız.”

Görüşmenin sonunda Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt tarafından Müftü Naci Çakmakçı’ya Diyanet İşleri Başkanlığı ambleminin yer aldığı bir tablo hediye edildi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.