ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Herkes haddini bilecek! Herkes kendi işini yapsın.

- +

Herkes Haddini Bilecek

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’ndeki icazet programında Reisü’l-Kurra Mustafa Demirkan Hocamız yaptığı duada cami ve mescitleri ibadete kapatanlara Bakara Suresi 2/114 ayet-i kerimesini okuyarak seslenmiş, camileri kasıtlı olarak ibadete kapatanların zalim ve kâfir olduklarını dile getirmiştir.

Çığırtkanlıklarıyla bilinen bir güruh hocamızın yapmış olduğu duadan kendilerine göre anlamlar çıkararak hocamızı hedef tahtasına koymuşlardır.

Cümle âlem biliyor ki, Mustafa Demirkan Hocamız Reisü’l-Kurra’dır. Hangi ayetin ne anlama geldiğini, hangi mesajı içerdiğini en iyi bilenlerden biridir. Hocamız bir isim telaffuz etmemesine rağmen, malûm güruh verilen mesajı etkisiz kılmak için kendi niyetlerine göre anlamlar çıkarmaya çalışmışlardır.

Demirkan hocamızın Kur’an, Sünnet, Vatan ve Bayrak’tan başka bir ideali olmamıştır. Hocamız Âlim’dir, Abid’dir, Salih’tir ve Sadık’tır. Yapılan pervasızca açıklamaları asla hak etmemektedir.

Herkes haddini bilecek! Herkes kendi işini yapsın. Ayet okumak suretiyle hocamız da görevini yapmıştır. Kimse olayları saptırmasın.

Hocamıza meczup deme hadsizliğini yapanlar bilsinler ki, itibarsızlaştırmaya çalıştıkları kişi, memleket sevdalısı binlerce âlim ve vatanperver yetiştirmiştir.

Biz bu saldırganların Cemaziyel evvellerini biliriz. Asıl hedeflerinin yaptığı hizmetleri ve hizmet ettiği davası olduğunu biliyoruz.

Mütevazı bir şahsiyeti linç etme cüreti taşıyanları uyarıyoruz! “Kendi değerinizi ve niyetinizi gözden geçirin.”

Diyanet Bir-Sen Kur’an’a, Sünnete, Vatana, Bayrağa ve bunların hâkimiyetine hizmet eden herkesin ve her kesimin yanında olduğu gibi Mustafa Demirkan hocamızın da sonuna kadar yanında olacaktır.

Hakkın ve haklının gür sesi Diyanet Bir-Sen var oldukça oyunlara geçit verilmeyeceğinin bilinmesini isteriz.

Hasan Türüt

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.