ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

HÜKÜMET’TEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİYLE İLGİLİ MÜJDE BEKLİYORUZ

- +
Meclis’te görüşülmekte olan torba yasa ile İstanbul Sözleşmesi hakkında bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz.

İstanbul Sözleşmesi sorununu Cumhurbaşkanlığı Makamına resmi yazıyla ilettiklerini ifade eden Hasan Türüt, ülkemizin İstanbul Sözleşmesi gibi toplumsal çöküntüye neden olan beladan kurtarılması gerektiğini söyledi.

İslam diniyle şereflendirilmiş bir topluluğun kurtuluşunun ancak Kur’an’a sarılarak mümkün olabileceğini, sosyal hayatın ve tüm toplumsal ilişkilerin de ancak İslam’a göre düzenlenmesiyle huzura kavuşabileceğine dikkat çeken Türüt şunları söyledi:

“Allah Celle ve Celalühü, çocuk, genç, kadın, yaşlı vs. Müslümanların yaşantısının nasıl olması gerektiğini açıklamıştır. İslam topluluğunun sosyal hayatının düzenlenmesi Avrupa Birliği’nin tavsiyeleri ile şekillenecekse vay halimize! Aile müessesi parçalanmış, ana-baba, akraba, soy sop birliği dağılmış olan Avrupa’nın ahlak anlayışıyla yaşamaya çalışırsak başta aile kurumumuz dağılır, çocuklarımız ve gençlerimiz helak olur, yaşlılarımız sokakta ölür, yardıma muhtaçlarımızı kimse görmez ve kadınlarımız, kızlarımız yozlaşmış bir ahlaki sistemin çemberinde çürüyüp gider.  

Cenabı Allah buyuruyor ki “Ey İman edenler! Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı tutunun birbirinizden kopmayın! Allah’ın üzerinizdeki nimetini düşünün ki, cahiliyet devrinde birbirinize düşmanlar iken O, sizin kalpleriniz arasında ülfet (yakınlık) meydana getirdi de O’nun nimeti sayesinde din kardeşleri oldunuz. Hem siz ateşten bir çukurun tam kenarında bulunuyordunuz da oraya düşmekten sizi Allah kurtardı. İşte Allah, öğüt alıp doğru yolu bulasınız diye ayetlerini size böyle açıkça bildiriyor.“ (Âl-i İmrân-103).

Müslümanlar, Avrupa Birliği’nin dayattığı İstanbul Sözleşmesiyle değil ancak İslam Sözleşmesiyle kurtuluşa erebilir! Zira İslam Sözleşmesi hak, adalet, ilim, iman ve terbiye esaslarıyla toplumun yaşamasını sağlar ve böylece ahlak ve irfan toplumunda hem toplumun birlikte yaşamasını sağlayan değerler hem de aile müessesi gibi değer verdiğimiz önemli kurumlarımızın sağlıklı bir şekilde devamı mümkün olur. Bizler, Allah’a ve Peygambere gönülden bağlı olmadıkça, Onların izinden gidip Onların istediği gibi yaşamadıkça hiçbir sözleşme bizi kurtaramaz.

Allah’ın bize emrettiği gibi doğruları açıkça söylüyoruz. Halkımızın kurtuluşunun ancak İslam’da olduğunu söylüyoruz. Uluslararası Hıristiyan birliklerinin İslam dünyasının yaşamını, ilişkilerini ve sosyal hayatını düzenleyemeyeceğini ifade ediyoruz. Nitekim Cenabı Allah’ta Enfal Suresi 46. Ayette bunu emrediyor: “…Allah ve resulüne itaat edin…

Bu çerçevede TBMM’de görüşülmekte olan torba yasa da İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden düzenlenmesini ve %92’si Müslüman olan halkımızın bu ucube sözleşmenin neden olduğu yozlaşmadan kurtarılmasını istiyor ve bu konuda Hükümet’ten bir müjde bekliyoruz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.