ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

İ. HİLMİ KARSLI HOCAMIZA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, boş olan Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı’ya başarılar dileyerek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

11 Temmuz 2020 tarih ve 2020/359 Karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı’nın uzun yıllardır Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi olarak başarıyla görev yaptığını belirten Hasan Türüt şunları söyledi:

“Kendisini tanımaktan onur duyduğum Sayın Hocamız, kurumsal olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nı yakından tanıyan bir insandır. 1987-1994 yılları arasında Diyanet gibi güzide bir kurumda görev yapmış, 2008 yılından bu yana da Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Dolayısıyla Diyanet’in kurumsal kimliğini yakından tanıyan, bilen, sorunlarına ve işleyişine vakıf biri olarak kurum içinden değerli bir insanın Başkan Yardımcılığı görevine atanmış olması çok olumlu, aynı zamanda kendisini tanıyanları ve personelimizi memnun eden bir gelişmedir. Zira kurum dışından üst makamlara atananların uyum sağlayamadıkları zaman zaman görülmektedir. Bu nedenle bu atamayı önemsiyoruz ve yerinde bir atama olarak görüyoruz.

Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı Hocamız aynı zaman da hafız olması nedeniyle de çok kıymetli bir insandır. Çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile tanınan, uyumlu bir hocamızdır. Bu itibarla Sayın Hocamızın Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerek problemlerinin çözülmesinde, gerekse personelin beklentilerinin karşılanmasında ve özellikle hafızların sıkıntılarının giderilmesi noktasında kendisinden beklenen çalışmaları yapacağını düşünüyoruz.

Sayın Hocamızı yeni görevinde kutluyor ve başarılar diliyoruz. Allah hayırlı eylesin. Oldukça önemli ve zor bir görevi üstlenmiştir. Ancak kendisinin bilgisi, tecrübesi ve insani yönleriyle bu görevi başarıyla yürüteceğinden eminiz. Cenabı Allah yâr ve yardımcısı olsun.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.