ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

İLAHİYATÇI YAZAR ÖMER DÖNGELOĞLU’NA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınlayarak Allah’tan rahmet diledi.

Covid-19 salgın hastalığına yakalanan ve bir süredir hastane de tedavi gören Ömer Döngeloğlu kurtulamayarak vefat etti.

Âlimin ölümü âlemin ölümü sözünü hatırlatacak değerdeki ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getiren Türüt, şunları söyledi:

“Ömer Döngeloğlu çok değerli bir ilahiyatçı, aynı zaman da iyi bir yazardı. Allah ve Rasulünün aşığı, samimi, dürüst, gönül insanı, aynı zamanda da fikirleri ve gönlü temiz olan bir insandı. Zamanımıza hizmet etmiş ve zamanımızın son derece ihtiyaç duyduğu istisna bir hocaydı. Onun kaybı hepimiz için üzüntü vericidir. Yüce İslam dinimizin derdiyle dertlenen, mazlum Müslümanlar için gözyaşı döken büyük bir âlimdi. Âşık maşukuna kavuştu diyerek üzüntümüzü içimize gömeceğiz! Rabbim gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun.

İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulunan Ömer Döngeloğlu Hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Müslümanlara  başsağlığı diliyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.