ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

İlk Kez Yaşandı

- +

Yeni kurulan sendikaların, ülkemizin sendikal tarihinde ilk kez “yetkili sendika diye adlandırılan Memur-Sen eliyle kapatılmasını” mahkeme engelledi.

Memur-Sen sendika tarihinin yüz karası olduğunu, Memur-Sen’le birlikte Kamu-Sen ve KESK fırsatçı sendikalar olduklarını tescillemişlerdir.

Çünkü bu sendikalar hiçbir hukuki dayanakları olmayan maddelerin kurumlar üzerinde uygulamalarını teklif etmişler ve kabul ettirmişlerdir. Hukuksuz olan konulardan biri sendikalaşmada %1 üye oranı şartını dayatmalarıdır. Bu uygulamayla yeni kurulan sendikaların kapanma olasılığının yüksek olmasının yanında yeni sendika kurulması da büyük oranda engellenmiş olacaktı.

Bu hukuksuzluğu Sayın Cumhurbaşkanımızın müdahalesi ve mahkemenin kararı gidermiştir. Buna rağmen Memur-Sen toplu sözleşme masasında şahsi ihtiras ve çıkarlarına feda ettiği memuru görmezden gelip hala kendine pay çıkarmanın hesabı peşindedir.

Diyanet Bir-Sen Hakkın ve haklının gür sesi olarak hukuku ayaklar altına almaya çalışanları büyük bir dikkatle takip etmektedir.

Selam ve dua ile…

Hasan Türüt
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.