ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 181’NCİ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

- +

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Jandarma Teşkilatı’nın 181’nci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

14 Haziran 1839 tarihinde kurulan Jandarma Teşkilatı’nın bugüne kadar ülkemizin savunmasında önemli rol oynadığına dikkat çeken Türüt, sınırlarımızın korunması başta olmak üzere halkımızın can ve mal güvenliğinin ve huzurunun sağlanmasında özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatı’nın tüm mensuplarını kutladığını belirterek şöyle dedi:

“Jandarma Teşkilatı kurulduğu tarihten bugüne kadar aldığı görevleri başarıyla yapmış, canla başla çalışarak ülkesinin ve milletinin birlik ve beraberliği ve bölünmez bütünlüğü için gece gündüz çalışmıştır. Soğukta ve sıcakta, her türlü olumsuz koşullara rağmen görev bilinciyle hareket etmiş, yılmamış, korkmamış ve zorlukların üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Bu güzide kurumun neferleri, iç barışı, huzuru ve güvenliği sağlamak için kırk yıla yakın bir zamandır bölücü terör örgütlerine karşı da mücadele ederek kimi zaman şehit, kimi zaman gazi olan neferleriyle milletin saygınlığını kazanmıştır. Hain terör örgütleri karşısında adeta kahramanlık destanı yazan vatan evlatları, deprem ve sel gibi doğal afetler de ve salgın hastalık gibi vatandaşların can güvenliğini tehdit eden risklere karşı da halkının yanında olmuş, onların temel ihtiyaç maddelerinin temininden, tarlasını, bağını, bahçesini sürmesinde ve düzenlemesinde destek olmuştur. Ülkemizde de görülen covıd-19 salgın hastalığıyla mücadele de jandarma teşkilatının mensupları da büyük bir gayretle vatandaşlarımızın yanında yer almış ve başarılarıyla bir kez daha haklı gururumuz olmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılarıyla gururlanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşünce çerçevesinde, Jandarma Teşkilatı’nın 181’nci yılını en samimi duygularımla kutluyorum. Bu güzide teşkilatımızın kurulduğu günden bu yana şehit düşen ve eceliyle ölen mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, minnetle anıyorum.  Gazilerimizi yürekten kutluyor, onların verdiği mücadele ve kahramanlıkları nedeniyle tebrik ediyor, şükranlarımızı sunuyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.