ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

KILIÇDAROĞLU, ÖĞRETMENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR

- +
Hasan Türüt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm öğretmenlerden özür dilemesini istedi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısındaki konuşmasında öğretmenlere yönelik sözlerine sert tepki göstererek tüm öğretmenlerden özür dilemesini istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenler arasında ayrımcılık yapan sözlerinin suç teşkil ettiğine dikkat çeken Türüt, daha önce de çeşitli meslek guruplarına yönelik ayrımcılık ve nefret suçu işlediğini belirterek şöyle dedi:

Toplumsal özgürlüklerin partisi olduğunu iddia eden CHP bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Meclis’teki gurup toplantısında öğretmenlere hakaret etmiş, onların özgür iradelerini nefret diliyle aşağılamıştır. Öğretmenler için anlamlı olan özel bir günde böyle skandal sözlerin sarf edilmesi vahimdir. Öğretmenler arasında siyasi ayrımcılık yapan Kılıçdaroğlu, “Mevcut iktidarın peşinden giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir,” şeklindeki skandal sözleriyle nefret suçu işlemiştir.

Ülkeyi yönetmeye talip olan siyasi parti temsilcilerinin sorumluluk sahibi olması gerekir. Bu sorumluluk ağırdır! Herkes taşıyamaz. Nitekim Kemal Kılıçdaroğlu’da ayrımcılık ve nefret diliyle bu sorumluluğu taşıyamadığını bir kez daha göstermiştir. Hiç kimsenin siyasi tercihine, siyasi tercihi nedeniyle iradesine hakaret edilemez, bu nedenle aşağılanamaz. Milletin milli birlik ve beraberliğine karşı doğrudan bir saldırı niteliğinde olan bu skandal sözleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu’nu şiddetle kınıyoruz ve tüm öğretmenlerden özür dilemeye davet ediyoruz. Geleceğimizin umudu olan öğretmenlerimize karşı sarf edilen bu çirkin sözleri kabul etmemiz mümkün değildir. Bu ayrıştırma bu siyasi düşünce zararlıdır. Bu kutuplaştırma dili millete ve ülkemizin bekasına karşı bir saldırıdır. Hiç kimse ne öğretmenlerimizi ne de başka meslek guruplarını başka partiye oy veriyor, diye aşağılayamaz, hakaret edemez, suçlayamaz ve tehdit edemez. Hatta meslek gurupları arasında ayrımcılık yaparak taraflı olmaya zorlayamaz. Tüm siyasi partileri bu konuda uyarıyoruz! Sorumluluklarınızı bilin ve buna göre hareket edin.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugüne kadar ülkenin kalkınması, gelişmesi, dünyada söz sahibi olması, milli birlik ve beraberliğimizin sağlanması yönünde tek bir adım atmamış, popülist söylemlerle halkı bölmeye çalışmış, milleti germiştir. Bu nedenle kendisini aklıselim olmaya ve millete karşı vicdanlı olmaya davet ediyoruz. Öğretmenlerimize yapılan bu saygısızlığı kabul etmiyoruz. Kendisine haddini aşmamasını öneriyor ve derhal tüm öğretmenlerimizden özür dilemesini istiyoruz.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.