ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Kur’an-ı Kerime Uzanan Eller Kırılır !!!

- +

Kur’an-ı Kerime Uzanan Eller Kırılır !!!
Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında, Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı birkaç yurttaş tarafından fark edildi.

Maça giden bir yurttaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilerek yerlerden toplandığı görüldü.

Yapılan bu ahlaksız olayda sadece kişilerin değil arkasında kimler var ise araştırılıp, kamuoyuna paylaşılıp en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.

Tarihtede birçok kez yüce kitabımız Kuran-ı Kerime zarar vermek isteyenlerin hem bu Dünyada hemde ahirette ebediyen azap ve helak olacaklarını çok iyi biliyoruz.

Kuran-ı Kerime Uzanan Eller Kırılır ! Herkes yaşanan bu olaydan şunu çok iyi çıkartmalıdır ki , Artık yüce kitabımız kuranı kerime daha ‘da fazla sahip çıkmalıyız. Gün geçtikte batılılaşma yolunda Din ve Ahlaki değerlerimize yapılan bu tarz çirkin saldıralar, eylemler ve faaliyetler karşısında Müslümanlar olarak seyirci kalmamalıyız.

Bu olayları yapanlar belki ‘de amaçları olan bizlere yıldırma mesajı vermek istediler ama şu çok iyi bilinmelidir ki, Biz bu tarz olaylarda Yüce Allah’ımızın insanlığa rehber olsun diye indirdiği yüce Kitabımız Kuranı Kerimin ışığında dinimize, bayrağımıza, milletimize ve sünnete daha ‘da sıkı sarılarak, İslam sancağını yer yüzünde hakim kılmak için ve bu kuru zihniyetlerin nesilleri tükeninceye kadar çalışmamız gerektiğinin farkına varıyoruz ve unutmayın ki ;

اِنَّ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا لَوْ اَنَّ لَهُمْ مَا فِي الْاَرْضِ جَم۪يعًا وَمِثْلَهُ مَعَهُلِيَفْتَدُوا بِه۪ مِنْ عَذَابِ يَوْمِ الْقِيٰمَةِ مَا تُقُبِّلَ مِنْهُمْۚ وَلَهُمْ عَذَابٌ اَل۪يمٌ
Şüphesiz Allah’tan gelen gerçekleri örtbas edenler, kıyamet günündeki azaptan kurtulmak için, yeryüzündeki herşeyi ve onun bir benzerini daha fidye olarak vermek isteseler, kabul edilmeyecektir. Çünkü, şiddetli bir azap bekler onları.(Mâide Suresi 36. Ayet) .

Kâfirler için elemli bir azap vardır(Mâide Suresi 36. Ayet) .

Selam Ve Dua İle Kalın Sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.