ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

KUR’AN’A İFTİRA ATAN BU ADAM YARGILANSIN!

- +

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim hakkında sarfettiği çirkin sözlere Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt sert tepki göstererek, Prof. Unvanlı bu zatı şiddetle kınadıklarını ve üniversitedeki görevinden ayrılmasının yeterli olmadığını, Müslümanların inançlarıyla ve kutsallarına uzattığı çirkin ifadeleri nedeniyle yargılanması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

BU ADAMIN SÖZLERİ KAOS ORTAMI OLUŞTURMAYA YÖNELİK

“İslam dinini hafife alan, Kur’an’daki kelimeleri aşağılayan ve bazı ayetlerin Hz. Muhammed Sallallahü Aleyli ves’s Selam tarafından yazıldığını iddia eden söz de ilahiyatçının feveranları kaos ortamı oluşturmaya, toplum huzurunu bozmaya ve inanları germeye yöneliktir. Salman Rüşdi rolünü üstlenmiş olan söz de ilahiyatçının dinimizin kutsallarına saldırması da ilk değil. İslamofobik bu şahsın Kur’an-ı Kerim hakkında sarfettiği sözlerin İlahiyat Fakültelerinin kimlerin eline geçtiğini göstermesi açısından önemlidir. Bu kirli düşünceler, onun Kur’an yolundan ayrılmış itikatsız biri olduğunu gösteriyor. Din ve peygamber düşmanlığı yapan bu zatın kirli fikirleri kendisini zelil etti! Ebedi âlemde de ağır bir bedel ödeyeceğine şüphe etmiyoruz. Din düşmanlığı yapan aymazların nasıl pür-ü perişan olduklarına tarih şahittir.

BUNUN GİBİ DÜŞÜNENLERİN İLAHİYATA SIZMASI ENGELLENMELİ

Bu zat ve bunun gibi düşünenlerin İlahiyat Fakültelerine sızmasının önüne geçilmeli ve derhal görevden el çektirilmelidirler. Bunların Kur’an’a ve sünnete uzanan kirli ellerinin din üzerindeki taassubuna izin verilmemelidir. Kur’an ve sünnet düşmanlarının din üzerinden ellerini çekmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığını göreve davet ediyorum. Bilinmelidir ki akademik unvan da almış olsa bu zat gibi din düşmanlarının ne öğrencilerine, ne topluma, ne de İlahiyat camiasına yararı olmayacaktır. 

BU ADAM YARGILANMALIDIR                                                

Kendisinin emekliliğini isteyerek üniversiteden ayrıldığını öğrendik. Bu yetmez! Bunun gibi din düşmanlarına verilecek ceza caydırıcı mahiyette olmalıdır. Yargılanması için yetkilileri göreve davet ediyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.