ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

Kuruma Saygı Önceliğimizdir !

- +

Kuruma Saygı Önceliğimizdir !
DİYANET-SEN MİL-DİYANET SEN TEKBİR-SEN

Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu talep üzerine, yapılacak açıktan atama ve kadro talebi daha henüz sonuçlanmamışken ve Diyanet işleri başkanlığımız tarafından henüz bir açıklama yapılmadan, kamuoyuna yerli yersiz haberlerle kendi acemiliklerini reklam etmeye çalışanlar hadlerini aşarak kurumumuza ve kurum amirlerimize karşı saygısızlık yapmışlardır.

Sendikaların görevi kurumun rolünü üstlenmek değildir. Sendikaların öncelikli vazifesi kamuoyu oluşturup daha fazla kadro verilmesine destek vermektir.

Bu sendikal yapılara verilen her destek kurumumuza ve camiamıza eziyet olarak dönecektir.
Tüm sendikaları kurumumuza ve kurum amirlerimize saygıya davet ediyoruz. Kimse kendini kurumun üzerinde görmesin !

Diyanet İşleri Başkanımız sayın Prof.Dr.Ali ERBAŞ ve kıymetli ekibinin yapmış oldukları çalışmaları hiçe saymak hadsizlik ve haksızlıktır.

Alınan ve ilan edilecek kadronun kurum tarafından resmi açıklaması yapılmadan açıklama yapan sendika başkanlarını özür dilemeye davet ediyoruz. Birileri 5000 diğeri 6000 diyerek yanlış algılara sebebiyet verilmektedir. Kaldı ki biz Diyanet Bir-Sen olarak başkanlığımızın talebinin tamamı ve üzerinde bir kadro verilmesi için kamuoyu oluşturmaya çalıştık.

Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığımızın ön gördüğü sayınında üzerinde kurumda kadro açığı vardır.Şu anki durumda kurumumuzda EN AZ! 15.000 kadro açığı vardır. Kaldı ki bu tarz açıklamalar ile bu durumu kamuoyuna deşifre edip duyurmak ile bu açık belirtilen rakamlar ile asla karşılanamaz.

DİYANET BİR-SEN olarak Kurumumuza ve Kurum amirlerimize saygılarımızı arz eder ve daha güzel hizmetlerde muvaffakiyetler diliyoruz.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla
Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.