ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Bizden Haberler

Diyanet Bir-Sen

Maraş’ta Diyanet Bir-Sen Rüzgarı Esiyor

- +

Tüm il ve ilçeler de din görevlileriyle temas kuran Diyanet Bir-Sen, Diyanet camiasında söylemleriyle haklı yer edinirken, aynı zaman da din görevlilerinin sorunlarıyla birebir ilgilenmesi ve çözüm üretmesiyle de takdir topluyor. Bu çerçeve de din görevlilerinin büyük bir teveccühünü kazanarak yoluna hızla devam eden DiyanetBir-Sen din görevlilerinin umudu olmasıyla gücüne güç katıyor.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve elini sıkmadıkları tek bir din görevlisi bırakmayacaklarını belirten Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, özverili bir şekilde gece gündüz çalıştıklarını ve din görevlilerinin sorunlarını çözmek için devamlı fikir fırtınası içinde olduklarını ifade ederek, problemlerin çözümüyle ilgili projeler ürettiklerini ve Diyanet Bir-Sen’in tek rakibinin yine kendisi olduğuna dikkat çekti.
Sendikaların üye sayım günü yaklaştıkça birilerinin telaşlanmaya başladığına dikkat çeken Türüt, bu nedenle üyelerine baskılarında arttığına vurgu yaptı. “Doğruluk ve dürüstlük şiarımızdır” diyen Türüt, sendikal çalışmalarını Kahramanmaraş’ta yoğunlaştırdıklarını ve sendikalarına toplu katılım olduğunu söyledi.

Diyanet Bir-Sen’e toplu katılım nedeniyle Kahramanmaraş’ta çeşitli ziyaretler de bulunan Hasan Türüt, din görevlilerince gösterilen ilgi ve alakadan memnun olurken, kısa zaman da Maraş’ta büyük bir üye çoğunluğuna sahip olacaklarını ifade etti.

İlçe Müftülükleri Ziyaret Edildi.

Maraş’ta Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe Müftülüklerini ziyaret eden Hasan Türüt ve Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Silindir’e, Diyanet Bir-Sen Maraş İl Başkanı Fatih Balbaba, il yönetiminden; Davut Dağ, Abdullah Benli, Muharrem Tozar, Mehmet Çınarlıdere, Ekrem Avcı ve Bayram Kahya eşlik ettiler. Ziyarette, İlçe Müftüleriyle çeşitli konular da istişare de bulunan heyet, sıcak ve samimi hava da geçen sohbette birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Toplu Geçiş Yapan Üyelere Rozetleri Takıldı

Daha sonra üyelerle bir araya gelen Hasan Türüt ve beraberindekiler, sendikaya toplu geçiş yapan yeni üyelere rozetlerini takarak hayırlı olması temennisinde bulundular. Sohbet havasında geçen toplantı da, Diyanet Bir-Sen’in ayrıcalıklı bir sendika olduğu anlatılarak projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Diyanet Bir-Sen’in, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve tüm teşkilat çalışanlarının beklentilerini ve taleplerini karşılayacak, hak ve menfaatlerinin genişletilerek tüm çalışanların memnuniyetini sağlayacak bir düzenlemeden yana olduğu, kadrolu kadrosuz ayrımı yapılmaksınız teşkilat mensuplarının özlük ve mali haklarının iyileştirilmesini ve daha iyi şartlar da çalışma ortamı sağlanarak güvenli bir geleceğe kavuşabilmesi için çalışma yapılmasını, sendikaların fikir, düşünce ve önerilerine ve gelişime açık idari yapılandırmadan yana olduklarına dikkat çeken Hasan Türüt, şunları söyledi:

“Diyanet Bir-Sen, ülkemizde sendikacılığın kanunlar, yönetmelikler ve insan vicdanı çerçevesinde ciddi sorunlar yaşadığını, bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturularak sendikalar arasında barışın sağlanması ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda sendikal ayrımcılığın son bulması gerektiğini inanmaktadır.

Diyanet Bir-Sen olarak gayemiz, milletin tamamını kucaklayacak ve ümmet bilincini geliştirecek bir yapının sağlam bir şekilde kurulmasıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, halkımızın nezdinde güven ve itibarının daha yüksek seviyelere çıkarılmasını istiyoruz.

Diyanet Bir-sen olarak, ülkemizin milli ve manevi birliğinden ve bölünmez bütünlüğünden yanayız. Şanlı milletimizin huzur ve saadetinden yana açık bir şekilde taraf olduğumuzu deklare ediyoruz. Kur’an, sünnet, vatan ve bayrak ilkeleri doğrultusunda yasaların ve Anayasa’nın verdiği yetkiler çerçevesinde yanlış ve eksik gördüğümüz uygulamaları ilgili makamlara hatırlatmayı kendimize görev addediyoruz.”
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Balbaba nezdinde yönetim kuruluna ve üyelere teşekkür etti.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.