ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Diğer

Diyanet Bir-Sen

MEMUR-SEN bu övgüyü hak etmemiştir !

- +

MEMUR-SEN bu övgüyü hak etmemiştir !

Sayın Cumhurbaşkanım;
MEMUR-SEN sendikal özgürlüğü kısıtlamak için teklif veren ve bu gaflete imza atan bir anlayıştır, 1 milyon üyesiyle güçlü olduğunu söylediniz, ancak 500 bin sendikalı memuru % 1 barajı teklif ederek ikramiyeden mahrum etmeye kasten imza atan Memur-Sen ‘in karşısında 500 bin memur güçsüz ve sahipsiz kalmıştır.

Piyasada var olan her şeye Pandemi ‘den dolayı % 100 ‘leri bulan zamlar yapılmışken, memurun maaşına zam talep ederken Pandemi telafisi zammı diye bir gündemi olmayan bir garip yapının ta kendisidir.
600 TL seyyanen zam deyip, masaya gidince üye istifalarının önünü kesmek için çay, simit parasıyla haksızlıktan beslenen bir oluşum.

Kurumlar içerisinde hak ve adaleti, bilgi ve liyakati kendi emellerine alet eden bu düşünce 4688 sayılı kanundan uzaklaşmış şahsi beklenti ve ihtirasların karanlığında yürüyen yolcu konumunu almıştır.

Sadece Diyanetteki kolu Diyanet-Sen ‘in 100 civarında makam aracı varken diğerlerini siz hesap edin velhasıl !
Eğer bu ve benzeri olumsuz gidişatın yumağı MEMUR-SEN bu övgüyü hak ediyorsa bir yerlerde çok büyük bir hata vardır. Tüm yetkilileri sağduyulu tefekküre davet ediyorum.

Bu övgü bu yanlış gidişata destektir ! Kaldı ki 15 Temmuz gecesi biz Ankara ‘da bombaların altında canımızla mücadele ederken kendi sosyal medya hesaplarımızdan şunu yazdık. “Yüce Türk Milletinin Özgür iradesiyle seçmiş olduğu Hükümetimizin ölümüne yanındayız. Bu kalkınmayı yapanları şiddetle nefretle kınadık ve lanetledik. “

MEMUR-SEN ‘den ise olay sonrası 3 gün sonra ses anca çıkabildi. Bunlar kayıtlarda mevcuttur ! Bu ayırımı kabul etmiyoruz. Memurlar Memur-Sen ‘den ibaret değildir.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla

Hasan TÜRÜT

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.