ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0312 229 29 63

Haberler

Diyanet Bir-Sen

MİLLETİN ÇIĞLIĞINA KULAK VERİN

- +

Milletin Çığlığına Kulak Verin!

Diyanet Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Kumaş, gündemden düşmeyen İstanbul Sözleşmesi ve LGBT konulu basın açıklamasında bulundu.

Kumaş, İstanbul Sözleşmesinin Türk-İslam aile yapısına çok ciddi darbeler vurduğunu ifade etti ve toplumun tamamına yakınının sözleşmenin iptalini istemesine rağmen henüz somut bir adımın atılmadığını dile getirdi.

Başkan Vekili Kumaş açıklamalarına şöyle devam etti:

İstanbul Sözleşmesi tamamıyla ithaldir. Bu sözleşmenin bizim toplumumuzla ve aile yapımızla organik bir bağı yoktur. Bizim inancımızda ve kültürümüzde, ahlakȋ değerlere bağlı bir aile yapısı önerilirken, ithal edilen bu sözleşme aileyi parçalamakta ve aile ahlakını yok etmektedir.

Mevzubahis sözleşmenin 3. maddesinin (b) fıkrası, İslâm aile yapısına tamamıyla ters kavramlar içermektedir. Bu maddeyle erkekle erkeğin, kadınla kadının evlenmesi meşru hale getirilmektedir.

Yine aynı sözleşmenin 4/3 fıkrasıyla, cinsel tercihler ve her türlü sapıklık kanunla koruma altına alınmaktadır. Hatta aile kavramı yok sayılıp, ortak ev arkadaşlığı uygulaması öne çıkarılmaktadır.

Mezkûr sözleşmenin yürürlüğe girmesinden sonra LGBT temelli dernekler bir anda çoğaldı.Geldiğimiz noktada, varoluşunu İstanbul Sözleşmesi’nden alan ve ortalığı saran bu derneklerin ülkenin huzurunu bozan odaklar haline geldiğine şahit olduk. Bu olgu sıkıntının boyutunu gözler önüne sermektedir.

Kumaş açıklamasını şöyle tamamladı:

Yetkililere sesleniyoruz! Milletin çığlığına kulak verin. Yarın geç kalınabilir. Yarın çekilecek olan eyvahlar, özünden uzaklaşmış kadim kültürümüzü, masumiyetini ve gücünü kaybetmiş aile kurumunu kurtarmaya yetmeyecektir.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.